ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، ۰۵ ام خرداد, ۱۳۹۵، ساعت ۱۹:۰۰

مصوبات

دستور

-گزارش دبیر جلسه در خصوص عملکرد کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید ۲-گزارش مصوبات کارگروه فرعی

استانی

زمان مکان

چهارشنبه - ۰۵ ام خرداد, ۱۳۹۵, ساعت ۱۹:۰۰
سالن جلسات استانداری

اعضا

در ابتدا پس از تلاوتی چند از قرآن مجید ، فرازی از وصیت نامه شهید عزیز محمدی از شهدای گرانقدر دفاع مقدس خوانده شدو سپس آقای پرزحمت ضمن تبریک اعیاد ماه شعبان توضیحاتی را درخصوص تسهیلات رونق تولید اعلام نمودند ، طبق اعلام ایشان در حال حاضر بیش از ۲۵۰ واحد در سطح استان جهت اخذ تسهیلات رونق تولید ثبت نام نموده اند که مراحل بررسی درخواستهای وارده در سازمان صنعت معدن و تجارت آغاز شده و از هفته آینده مراحل قائونی در سامانه مربوطه انجام خواهد پذیرفت. ضمنا ایشان عنوان نمودند دستورالعمل اجرایی ماده ۲۰ قانون رفع موانع تولید در خصوص تعیین تکلیف بدهی های ارزی بر اساس نرخ زمان گشایش اعتبار تدوین و به بانکهای عامل ابلاغ شده است .

سپس از مدیران واحدهای تولیدی جهت حضور در جلسه دعوت به عمل آمد تا در حضور استاندار محترم و اعضا کارگروه موارد و مشکلات خود را اعلام نمایند .

مهمترین موارد مطرح شده توسط واحدهای صنعتی در جلسه به شرح ذیل میباشد:

  • قطع کلیه حسابها و حتی خطوط تلفن واحدهای تولیدی توسط اجرائیات تامین اجتماعی که متاسفانه باعث تعطیلی واحدهای تولیدی خواهد گردید.
  • اخذ هزینه های حسابرسی مجدد توسط تامین اجتماعی که عمدتا مربوط به سالهای گذشته بوده و در شرایط فعلی برای واحدها مشکلاتی را بوجود آورده است .
  • عدم داشتن اختیارات کامل بانکهای خصوصی جهت تصمیم گیری در استان.
  • عدم حضور نماینده تام الاختیار ارگانها در جلسات کارگروه فرعی

در ادامه استاندار محترم پس از شنیدن مشکلات واحدهای تولیدی ضمن تذکر جدی و تاکید مجدد بر عدم قطع هرگونه خدمات توسط ارگانهای دولتی ، بانکها و شرکتهای خدمات رسان بدون هماهنگی با کارگروهبه کلیه اعضا اعلام نمودند در صورت وجود واحدهای متعدد بدهکار لیست واحدهای تهیه و در اسرع وقت در کارگروه فرعی و یا کارگروه تخصصی با حضور مدیران دستگاههای اجرایی مرتبط در خصوص رفع مشکلات تصمیم گیری شود .موارد خاص نیز به کارگروه اصلی ارجاع گردد.

در پایان آقای پرزحمت گزارش برگزاری جلسات کارگروه در سال ۹۵ را ارائه نمودند . طبق گزارش ایشان در سال جاری ۳ جلسه کارگروه اصلی و ۴۷ جلسه کارگروه فرعی تشکیل شده که منجر به تصویب ۱۱۷ مصوب جهت ۸۱ واحد صنعتی و ۸ واحد جهاد کشاورزی شده است.