ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، ۲۱ ام آذر, ۱۳۹۵، ساعت ۱۰:۰۰

مصوبات

دستور

۱- ارائه گزارش عملکرد صندوق کارآفرینی امید شهرستان ۲- ارائه گزارش عملکرد کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان تاکستان

شهرستانی

تاکستان

زمان مکان

يكشنبه - ۲۱ ام آذر, ۱۳۹۵, ساعت ۱۰:۰۰
سالن اجتماعات فرمانداري تاكستان

اعضا

جلسه با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید آغاز شد؛ در جلسه اقتصاد مقاومتی ، اقدام وعمل شهرستان تاکستان که با حضور جناب آقای طاهرخانی فرماندار محترم شهرستان وجناب آقای تیموری مدیر صندوق کارآفرینی وامید استان برگزار گردید، در ابتدا طاهرخانی سرپرست معاونت برنامه ریزی ضمن قدردانی از مجموعه فعالیت های مسئولین دستگاه های اجرایی شهرستان با اشاره به بستر سازی که دولت محترم جهت ایجاد اشتغال پایدار در ذیل برنامه های ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی تدارک دیده شده در جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی مطالبی را مطرح نمودند و با اشاره به فرصت باقی مانده تا پایان سال خواستار عزم جدی مدیران جهت تحقق اهداف پیش بینی شده در راستای استفاده حداکثری از ظرفیت های ایجاد شده در قالب اقتصاد مقاومتی در حوزه شهرستان شدند وپرداخت تسهیلات به واحد های صنعتی در قالب تسهیلات ستاد رونق تولید ،پیگیری های انجام شده در قالب جلسات رفع موانع تولید و تفاهم نامه معاونت محترم مناطق محروم ریاست جمهوری با بانک سینا وبنیاد علوی وهمچنین تسهیلات قابل پرداخت جهت ایجاد کارگاه در محیط روستا وهمچنین مشاغل خانگی وپشتیبان از طریق صندوق کارآفرینی وامید به متقاضیان را از مجموعه خدمات دولت تدبیر وامید به مردم برشمردند وخواستار اطلاع رسانی دقیق از طریق بخشداران محترم با استفاده از پتانسیل دهیاران واعضای محترم شورای اسلامی روستا ها در این خصوص شدند.

جناب آقای کرد ریاست کمیته امداد امام (ره)تاکستان گزارش اقدامات انجام شده در آن نهاد را از ابتدای سال مورد اشاره قرار دادند وبا اشاره به تفاهم نامه های انجام شده با بانک های عامل در خصوص پرداخت تسهیلات به مددجویان وافزایش میزان تعهدات اشتغال بعد از سفر ریاست محترم جمهوری به استان قزوین ضمن قدر دانی از هماهنگی انجام شده در جلسه شورای بانک های شهرستان ، خواستار رفع مشکلات متقاضیان در شعب بانک جهت دریافت تسهیلات شدند واقدام بانک ها در اخذ تضامن ها بصورت سلیقه ای را از جمله مشکلات بیان نمودند.

در ادامه طرح آقایان سعید طاهرخانی در خصوص ایجاد کارگاه تولید انواع شوینده  ومرتضی طاهرخانی در خصوص تعمیرات موبایل به عنوان طرح های کارآفرینی وایجاد اشتغال وفرصت های شغلی برای معلولین شهرستان طرح گردید.

جناب آقای تیموری مدیر صندوق کارآفرینی امید استان گزارش کاملی از عملکرد صندق کارآفرینی امید ارائه وبا اشاره به تفاهم نامه های انجام شده با نهاد های مختلف اعلام نمودند آمادگی این صندوق در حمایت از طرح های کارآفرینی با توجه به ظرفیت های موجود وبستر سازی انجام شده فراهم گردیده است  واز کلیه مسئولین خواستند تا با شناسایی ظرفیت ها و معرفی به صندوق از تسهیلات این صندوق جهت کمک به این طرح ها استفاده نمایند. ایشان حمایت از بخش ها و گروه های مختلف را در زمینه کارآفرینی مورد اشاره قرار داده و مواردی چون اشتغال در زمینه صنایع دستی و گردشگری، طرح های دانش بنیان ، حمایت از معلولین، زنان سرپرست خانوار بدون درآمد را در اولویت و بدون محدویت جهت دریافت تسهیلات اعلام نمودند ودر خاتمه کمک رسانی وحمایت مسئولین در نظارت وهمکاری در معرفی طرح ها و وصول مطالبات را در جهت خدمات رسانی به افراد بیشتر را خواستار شدند.

جناب آقای طاهرخانی فرماندار محترم شهرستان نیز ضمن تبریک ایام هفته وحدت بیان نمودند که اقتصاد مقاومتی اقتصاد ریاضتی نیست و نباید آن را منزله یک شعار دانست بلکه اقتصاد مقاومتی هدف و نگاه مدبرانه دولت تدبیر و امید در حل مشکلات کشور است. ایشان بحث اشتغال را یکی از مسائل حساس و مهم کشور بویژه شهرستان دانستند و از همه دستگاهها خواستند با همه توان خود در زمینه ایجاد اشتغال پایدار تلاش کنند. و با حذف فرآیندهای زائد و اصلاح فرآیندها به این امر تسریع ببخشند. همچنین ایشان اشتغال معلولین را مورد اشاره قرار داده و با توجه به بیکاری درصد بالایی از افراد معلول شهرستان خواهان نگاه ویژه دستگاههای مربوطه جهت حمایت از این افراد شدند. ایشان آمادگی و حمایت خود را در زمینه کمک به این افراد اعلام نمودند. کسب تخصص و آموزشهای لازم را یکی از ارکان بسیار مهم ایجاد اشتغال پایدار معرفی و کسب دانش فنی و تخصصی در کنار حمایت های  مالی را عامل موفقیت درکسب وکار دانستند. ایشان حمایت های مالی را بدون دانش تخصصی غیر مفید و این امر را موجب هدر رفت سرمایه دانستند. همچنین بازار یابی در زمینه صنایع دستی  را یک رکن اساسی دانسته و ایجاد زمینه های لازم جهت تسهیل فروش این تولیدات را ضروری دانستند.

درپایان جلسه پس از تبادل نظر در مورد برخی از موارد جهت حصول نتیجه مطلوب ، اتخاذ تصمیم درموارد ذیل صورت پذیرفت و به عنوان مصوبات جلسه تعیین گردید وجلسه با ذکر صلوات برمحمد وآل محمد خاتمه یافت .