ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، ۱۳ ام دى, ۱۳۹۵، ساعت ۱۰:۰۰

مصوبات

دستور

شهرستانی

تاکستان

زمان مکان

دوشنبه - ۱۳ ام دى, ۱۳۹۵, ساعت ۱۰:۰۰
سالن اجتماعات فرمانداري تاكستان

اعضا

جلسه با تلاوت آیاتی چند از کلام ا... مجید آغاز گردید در ادامه آقای طاهرخانی معاونت برنامه ریزی با عرض خیرمقدم خدمت حاضرین نهمین جلسه اقتصاد مقاومتی را آغاز نمودند و توضیحاتی در مورد شیوع بیماری آنفلونزای مرغی دراستان ارائه نمودند ایشان با اشاره به تولید پنج هزار تن گوشت مرغ در شهرستان خواستار توجه ویژه جهت جلوگیری از شیوع بیماری آنفلونزای مرغی شدند.

در ادامه آقای جلیلوند رئیس اداره دامپزشکی شهرستان مطالبی در خصوص برنامه های بلند مدت و میان مدت و کوتاه مدت آن سازمان  در جهت پیشبرد اهداف اقتصاد مقاومتی بیان داشتند و همچنین  توضیحات مبسوطی در زمینه تعداد واحدهای فعال، میزان تولید گوشت مرغ و تخم مرغ و همچنین بیماری های طیور به ویژه بیماری آنفلونزای مرغی ارائه نمودند.دکتر افشار مدیر کل پدافند غیرعامل استان با اشاره به شیوع بیماری آنفلونزای مرغی در استان اعلام نمودندکه ۵ واحد در استان درگیر این بیماری گردیده و بیان نمودند هیچ عامل بیرونی و طراحی شده در جهت شیوع  این بیماری گزارش نشده است و بازارهای غیر رسمی فروش طیور و کوچ پرندگان را جزو عوامل بسیار مهم انتقال بیماری برشمردند.سپس آقای طاهرخانی معاونت سیاسی و اجتماعی فرمانداری ضمن خیر مقدم به حاضرین با عنایت به شروع فصل سرما و شیوع بیماری آنفلونزای حاد پرندگان نکاتی را در جهت پیشگیری از این موضوع بیان داشتند.

 در ادامه فرماندار محترم شهرستان تاکستان صداقت مدیران و دقت عمل آنها در انجام امور را مورد تاکید قرار دادند وبیان نمودند که رفتارهای مدیران مورد سنجش مردم قرار می گیرد و باید نیازهای جامعه شناسایی و برای رفع این مشکلات تلاش نمود. ایشان حمایت از مردمی که به نظام اعتماد کرده اند را وظیفه همه مسئولین دانسته و با تاکید بر فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه عمل و کردار شما بهترین تبلیغات است، از مسئولین خواستند با عملکرد مناسب و سنجیده بهترین تبلیغ را از عملکرد دولت تدبیر و امید داشته باشند.

ایشان در بحث مبارزه با شیوع بیماری آنفلونزا حاد پرندگان پیشگیری را بسیار مهم و مقدم بر دیگر اقدامات دیگر دانستند. و از روسای ادارات مرتبط خواستند با همکاری و تعامل مناسب و استفاده از تجربیات شهرستانهای دیگر جهت پیشگیری از این بحران تلاش نمایند. ایشان با توجه به اهمیت  موضوع پیشگیری از بیماری آنفلونزا دستور ایجاد کارگروه نظارتی متشکل از ادارات مرتبط با محوریت اداره دامپزشکی شهرستان در هفته جاری را ابلاغ

نمودند.