ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، ۰۸ ام اسفند, ۱۳۹۵، ساعت ۱۰:۰۰

دستور

شهرستانی

البرز

زمان مکان

يكشنبه - ۰۸ ام اسفند, ۱۳۹۵, ساعت ۱۰:۰۰
اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان البرز

اعضا

عطف به بند ۱۱ مصوبات جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان البرز در مورخ ۷/۹/۹۵ دومین جلسه کمیته تخصصی صنعتي اقتصاد مقاومتی شهرستان البرز روز دوشنبه مورخ ۸/۱۲/۹۵ برگزار گردید.در ابتدای جلسه آقای مهندس حسینی رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان البرز با عرض خیر مقدم به اعضاء محترم کمیته ضمن تشریح وظایف کمیته صنعتی بر  پیگیری و اجرای مطلوب برنامه ها برابر سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی و در راستای تسهیل امور مربوط به صنایع تاکید نمودند.

حاضرين در جلسه اصلاح قوانین و مقررات و حمایت واقعی از تولید کنندگان را ابزار تحقق اقتصاد مقاومتی در بخش صنعت برشمردند. در ادامه اعضاء محترم جلسه به تشریح اقدامات خود به شرح ذیل پرداختند:

صنعت،معدن و تجارت:

  1. اختصاص تسهیلات به واحدهای کوچک و متوسط.
  2. اطلاع رسانی به واحدهای متقاضی.
  3. ارجاع ۱۲۰ واحد متقاضی و مصوب شده در کارگروه به بانک عامل.
  4. دریافت تسهیلات توسط ۶۱ واحد در حوزه شهرستان البرز به ارزش۸۳ میلیارد تومان.
  5. نظارت بر نحوه دریافت و هزینه کرد تسهیلات به تعداد ۵۳ واحد.

محیط زیست:

  1. در اجرای ماده ۱۸۸ قانون برنامه پنجم توسعه، زمان پاسخ به استعلامات مربوط به استقرار و بهره برداری واحدهای صنعتی را کاهش داده اند.
  2. شیوه کار با ازمایشگاه معتمد را اصلاح نموده و بر خوداظهاری واحدها تاکید بیشتری نموده اند.

 

شرکت شهرصنعتی البرز:

  1. جناب اقای دالوندی نمایندخ شرکت شهرصنعتی البرز اظهار نمودند که در  دریافت مطالبات مرتبط با هزینه های خدماتی با مشترکین خود که شرکت های صنعتی بوده مساعدت نموده و هزینه های مرتبط را بصورت اقساط دریافت می نمایند. همچنین مقرر گردید شرکت شرح اقدامات خود را به صورت مکتوب به این اداره ارسال نماید.
  2.  نماینده شرکت اظهار نمودند با توجه به این نکته که شرکت خصوصی بوده اسناد بالادستی در خصوص اقتصاد ماومتی به شرکت ابلاغ نشده است.