ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، ۱۶ ام مهر, ۱۳۹۶، ساعت ۱۰:۰۰

مصوبات

دستور

۱- بررسی مشکلات شرکتهای فر نخ ، مه نخ و ناز نخ

استانی

زمان مکان

يكشنبه - ۱۶ ام مهر, ۱۳۹۶, ساعت ۱۰:۰۰
سالن جلسات دفتر استاندار

اعضا

در ابتدای جلسه آیاتی از قرآن کریم توسط قاری محترم تلاوت و فرازی از وصیت نامه شهید سرافراز رمضانعلی برجعلی تبار فرد در جلسه خوانده شد.

سپس جناب آقای دکتر حبیبی گزارشی از وضعیت واحدهای مشکل دار استان و همچنین شرکتهای مد نظر ارائه دادند.

در اداره استاندار محترم دو موضوع ۱- حفظ تولید و ۲- پرداخت مطالبات با اولویت پرداخت مطالبات کارگری ، را تاکید نمودند و از اعضا درخواست نمودند که کلیه مصوبات کارگروه واقدامات می بایست با رعایت دو موضوع مذکور انجام گیرد.

در ادامه آقای دکتر شیرالی به عنوان مدیریت فعلی( غیر رسمی )دو شرکت توضیحاتی را در خصوص شرایط شرکتها ارائه نمودند و درخواست خود را نیز مطرح نمودند. درخواست شرکتهای مذکور همکاری بانک صنعت و معدن جهت فروش املاک شرکت ( که در حال حاضر در رهن و تملک آن بانک میباشد ) و پرداخت بدهی های معوق به آن بانک و به کارگران ( معوقات بازنشستگان و پرسنل فعلی ) میباشد.

پس از آن اعضا نظرات خود را اعلام نمودند که طبق نظر اعضا، شرکت دارای مدیر عامل رسمی بر اساس قوانین نبوده و افرادی که در سالهای اخیر از طرف شرکت پیگیر موارد بودند در نهایت به دلیل نداشتن اختیارات قانونی نتوانسته اند مشکلات موجود را رفع نمایند و که رفع این مورد نظر کلیه اعضا جلسه بود.

در پایان پیشنهادات مختلفی ارائه گردید که از جمله آن مهلت دادن به شرکت برای آخرین بار جهت پرداخت بدهی ها با اولویت بدهی کارگری ، انحلال شرکت و ورشکستگی شرکت از جمله آنها بود.

در نهایت با نظر تبادل نظر اعضا و تایید استاندار محترم تصمیمات لازم اخذ گردید.