ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، ۰۷ ام بهمن, ۱۳۹۶، ساعت ۱۰:۰۰

مصوبات

دستور

۱- گزارش وضعیت متقاضیان تسهیلات رونق تولید و سامانه بهین یاب به واحدهای صنعتی و کشاورزی ۲-رسیدگی به مشکلات واحدهای تولیدی

استانی

زمان مکان

شنبه - ۰۷ ام بهمن, ۱۳۹۶, ساعت ۱۰:۰۰
جلسات استانداری

اعضا

پس از تلاوت آیاتی از قرآن مجید و قرائت وصیت نامه شهید والا مقام اسلام ، ابتدای جلسه جناب آقای مهندس پرزحمت گزارشی از آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات رونق تولید را در مقایسه با کشور و عملکرد کارگروه تسهیل و کمیته بررسی و آخرین وضعیت متقاضیان در روند پرداخت توسط بانکها ارائه کردند. ایشان در گزارش خود عنوان نمودند تاکنون ۱۶۹۳  فقره ثبت نام صورت گرفته است شامل ۷۳۹  فقره در بخش صنعت و معدن و ۹۵۴  فقره در بخش کشاورزی و ۳۸۸  فقره تسهیلات در مجموع بخش صنعت و کشاورزی ، پرداخت شده است که ۱۷۱ فقره پرداختی مربوط به صنعت و معدن و ۲۱۷ فقره مربوط به کشاورزی بوده است ، همچنین در خصوص پرداخت ها در دو بخش طرح و واحد صنعتی و کشاورزی و واحدهای درمراحل مصوب ، پذیرفته شده ، رد شده ها و دو بخش بازسازی و نوسازی و گردشگری گزارش ارائه نمودند و در پایان گزارش جناب آقای مهندس پرزحمت به رتبه استان از نظر تعداد و مبلغ پرداختی و به تعداد جلسات کمیته بررسی و تعداد بررسی و مصوبات اشاره کردند . در ادامه بانکها نیز در خصوص تعداد و مبلغ  پرداخت ها و برنامه پرداخت تسهیلات رونق تولید در هفته جاری گزارش خود را ارائه کردند و پس از بانکها جناب اقای حضرتی ها نیز گزاش خود را بیان کردند . در انتهای جلسه رسیدگی به یک واحد صنعتی که در کمیته فرعی نتیجه قطعی حاصل نشده بود در جلسه مطرح و تصمیماتی اتخاذ گردید .

      در پایان جلسه جناب آقای دکتر حبیبی معاونت محترم هماهنگی امور اقتصادی استانداری ضمن تشکر از سازمان صمت بابت تشکیل جلسه ، به مدیران دستگاههای حاضر فرمودند باتوجه به اینکه بخش بازسازی و نوسازی بیشترین نیاز به پرداخت تسهیلات را دارد لازمه این کار این است که پس از آسیب شناسی ، کمک شایانی به این واحدها صورت گیرد . ایشان همچنین مجددا اعلام کردند در بخش گردشگری باتوجه به ثبت نام انجام شده اطلاع رسانی بسیار ضعیف بوده و درخواست نمودند حتی بصورت مکتوب به واجدین شرایط  اطلاع رسانی گردد  زیرا که استان قزوین پتانسیل و ظرفیت های موجود بسیاری در این بخش وجود دارد .