ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، ۰۳ ام شهريور, ۱۳۹۷، ساعت ۱۱:۰۰

مصوبات

دستور

۱- ارائه گزارش تسهیلات رونق تولید در سامانه بهین یاب ۲- ارائه گزارش تسهیلات بازسازی و نوسازی توسط بانکها ۳- ارائه گزارش تسهیلات رونق گردشگری توسط سازمان صنایع دستی میراث فرهنگی و گردشگری ۴- بررسی درخواست رفع مشکل واحدهای تولیدی

استانی

زمان مکان

شنبه - ۰۳ ام شهريور, ۱۳۹۷, ساعت ۱۱:۰۰
سالن جلسات دفتر استاندار

اعضا

پس از تلاوت آیاتی از قرآن مجید و قرائت وصیت نامه شهید والا مقام اسلام ، ابتدای جلسه آقای لشگری معاون سازمان صنعت ، معدن و تجارت ضمن خیرمقدم به مدیران حاضر در جلسه ، گزارشی از آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات رونق تولید را بشرح ذیل بیان نمودند :

 تاکنون ۸۶۵ فقره در بخش صنعت ، معدن و تجارت و ۱۱۹۲ فقره در بخش جهاد کشاورزی و جمعا ۲۰۵۷  فقره ثبت نام صورت گرفته است و از این تعداد ۶۳۷ فقره تسهیلات در مجموع بخش صنعت و کشاورزی ، پرداخت شده است که ۲۶۸ فقره پرداختی به مبلغ ۴۳۶۷ میلیارد ریال ، مربوط به صنعت و معدن و ۳۸۸ فقره به مبلغ ۱۰۴۶ میلیارد ریال ، مربوط به کشاورزی بوده است ، که از جلسه قبل (۱۳/۰۵/۹۷) تا به امروز تعداد ۹  فقره به مبلغ ۴۲ میلیارد ریال در مجموع دو بخش صنعت و کشاورزی پرداخت شده است ، در خصوص آخرین وضعیت موجود تسهیلات بازسازی و نوسازی نیز عنوان نمودند که تاکنون ۲۶۲  فقره ثبت نام صورت گرفته است و از این تعداد ۱۳ فقره تسهیلات ، فقط در بخش صنعت و  به مبلغ ۳۶۵ میلیارد ریال پرداخت شده است و تعداد ۷۹ فقره در مجموع صنعت و جهاد دارای مصوبه کارگروه هستند .

      سپس بانکها به ترتیب رتبه منابع استانی گزارشی از پرداخت تسهیلات در دو بخش رونق تولید و بازسازی و نوسازی و پرداخت مستقیم ارائه کرده و به تعداد پرونده های در حال رسیدگی اشاره کردند و در ادامه نیز نماینده محترم سازمان صنایع دستی، میراث فرهنگی و گردشگری گزارشی از آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات رونق تولید و پیگیری پرونده های مصوب و ارسالی به بانکها را بیان کردند .

     جناب آقای دکتر حبیبی معاونت محترم هماهنگی امور اقتصادی استانداری نیز ضمن تقدیر و تشکر از مدیران حاضر در جلسه ، با اشاره به هفته دولت و  یاد شهیدان رجایی و با هنر را گرامی داشتند و سپس به  گره گشایی مشکلات مردم تاکید کردند . در زمینه اشتغال و رونق تولید بایستی بار از دوش دولت به بخش خصوصی واگذار شود و توجه ویژه به وضع معیشتی مردم از طریق بخش خصوصی و تولیدی شده و بخشهای خدمات رسان دولت فعال باشند . و به ابلاغ و اجرایی شدن دستورالعمل بانک مرکزی در رابطه با  بنگاههای اقتصادی در سال ۹۷ اشاره کردند .. در رابطه با سازمان بازرسی در مورد تمدید تسهیلات بانکها هم توضیح داده شد و مجددا از مدیران خواستند همچنان شرایط اقتصاد کشور را درک کنند و همه مدیران بصورت منسجم در جهت منافع تولید استان حرکت کنند . ایشان مجددا از بانکها خواستند برای پرداخت تسهیلات در بخشهای رونق تولید ، بازسازی و نوسازی و حتی پرداخت مستقیم برنامه بدهند.

همچنین آقای لشگری  گزارشی از فعالیتهای دبیرخانه در بخش رفع موانع تولید بیان نمودند و با دعوت از تعدادی از مدیران واحدهای صنعتی که دارای مشکلاتی بودند ، ضمن بیان مشکلات توسط آنها و ارائه توضیحات توسط دستگاه اجرایی مربوطه ، تصمیماتی به شرح ادامه اتخاذ گردید .