اقتصاد کشور باید دانش بنیان شود

عبدالمحمد زاهدی
چهارشنبه, اسفند ۸, ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۴

اقتصاد کشور باید دانش بنیان شود

استاندار قزوین گفت: اقتصاد کشور باید دانش بنیان شود تا در عرصه های اقتصادی به رشد و پیشرفت مناسب و دلخواه دست پیدا کنیم.

عبدالمحمد زاهدی شامگاه سه شنبه در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی قزوین که با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری برگزار شد، اقتصاد دانش بنیان را یکی از مشخصات سیاست های کلی کشور عنوان کرد و افزود: در رفتارهای اقتصادی ، خدمات و بخش های مختلفی که با علم و فن سر و کار دارد نیاز به پایبندی به سنتهای گذشته نیست بلکه باید به روش های نوین دنیا مجهز شویم تا ثروت و رشد بیشتری حاصل شود.

وی با بیان اینکه امروز باید مسیر تبدیل ایده به کالا و رسیدن به بازار از طریق علم و فن دنبال شود،اضافه کرد: خوشبختانه در قزوین ارتباط خوبی بین پارک علم و فناوری و شهرک های صنعتی وجود دارد و نه تنها صنعت، بلکه بخش کشاورزی هم از این فن استفاده می کند.
زاهدی با اشاره به اینکه مشکل مهم ما در خصوص گردشگری اقتصادی و صنعت و بازاریابی محصولات خانگی است،ادامه داد: برای تحقق اقتصاد دانش بنیان باید بخش خصوصی وارد سرمایه گذاری شود اما چون این بخش هنوز آمادگی لازم را ندارد و مقاومت اولیه در برابر تغییر وجود دارد، هنوز این اتفاق انطور که باید نیفتاده و هرچه هست بیشتر واحدهای تحقیق و توسعه و نه یک اقدام عملی است.
وی با تاکید بر حمایت از شرکت های دانش بنیان،گفت: باید در تمام امور اقتصادی و اجتماعی بر مبنای دانش بنیان حرکت کنیم.
استاندار قزوین در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به امکان کمک حوزه وقف به رشد و توسعه اقتصادی کشور،گفت: فعالیت های اقتصادی و اجتماعی اوقاف و امور خیریه برای رشد و ارتقای خود باید به فناوری های نوین دانش بنیان مجهز شود.