استان باید از ظرفیت نخبگان و دانشگاهیان استفاده نماید

عبدالمحمد زاهدی
شنبه, خرداد ۱۱, ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۲

استان باید از ظرفیت نخبگان و دانشگاهیان استفاده نماید

نخبگان در مسیر ارزشمند علمی و تحقیقاتی خود هرگز نباید دلسرد شوند

عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان اظهارداشت: انسانی که نیندیشد انسان نیست و آنچه در تمدن بشری ایجاد شده حاصل اندیشه است.
وی بیان کرد: خوشبختانه ستاد اقتصاد مقاومتی رویکرد خوبی پیدا کرده و زمینه آشنایی مدیران با مخترعان، مبتکران و نخبگان هم فراهم شده است.
استاندار قزوین پس از شنیدن دغدغه های عباسپور نخبه جوان گفت: مخترعین در مسیر ارزشمند علمی و تحقیقاتی خود هرگز نباید دلسرد شوند زیرا جامعه در برابر هر ایده نو و تغییری مقاومت می کند و موانع راه شما نیز طبیعی است و باید صبور باشید.
وی بیان کرد: نخبگان نباید نا امید و خسته شوند زیرا آنچه اهمیت دارد این است که به عنوان یک انسان اندیشه ورز هر ایده و نظر جدیدی را باید پذیرفته و روی آن کار کنیم حتی اگر در وهله اول غلط باشد.
زاهدی تصریح کرد: باید آزمون و خطا کرد تا به نتیحه رسید، روی ایده ها مطالعه و گفتگو صورت داد و سپس سرمایه گذاری کرد.
وی اظهار داشت: سرگرمی های ژول ورن امروز واقعیت یافته و همه آنچه در فناوری داریم شاید بتوان گفت نوع پیشرفته اش در فیلمها وجود داشته وامروز به واقعیت تبدیل شده است به همین دلیل ایده های جوانان نخبه ما هم هرگز دور از ذهن نیست و می تواند عملی شود.
استاندار قزوین افزود: ذهن خلاق انسان هرگز دنبال مسایل واهی نمی رود و حتماً ایده هایی را مطرح می کند که قابل اجراست لذا ما در استان قزوین از هر ایده ای استقبال می کنیم.
زاهدی گفت: در کشور مشکلات زیادی در حوزه آب، انرژی، خسارت سرمازدگی و آفات، کاهش بهره وری داریم که با استفاده از جوانان خوش فکر و شرکت های دانش بنیان قادریم آنها را حل کنیم.
استاندار قزوین در ادامه از مدیران دستگاههای اجرایی استان خواست در اجرای طرح و ایده نخبه جوان عباسپور که دستگاه مهندسی بافت را اختراع کرده است به صورت شفاف همکاری کنند.
در این جلسه مقرر شد با انتقال مرکز خدمات سرمایه گذاری به استانداری و راه اندازی پنجره واحد زمینه تسریع و تسهیل در امور سرمایه گذاران مهیا شود.
جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی در استان قزوین که با رویکرد ریاست سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان با شیوه ای نو و کاربردی اداره می شود مدتی است به محل حضور برخی شخصیت های کشوری و کارشناسان زبده و صاحب ایده و نیز جوانان خلاق و مبتکری تبدیل شده که فرصتی برای انعکاس دیدگاه خود پیدا کرده اند که ضمن دادن ایده های اجرایی از دغدغه ها می گویند و گاهی راهکار هم ارائه می کنند که برای مدیران قابل استفاده است.