دولت از معافیت های مالیاتی به سود بخش تولید حمایت می کند

دکتر محمد باقر نوبخت
جمعه, خرداد ۳۱, ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۱

دولت از معافیت های مالیاتی به سود بخش تولید حمایت می کند

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: دولت از معافیت های مالیاتی به سود بخش تولید در چارچوب قوانین و مقررات حمایت می کند و مخالف آن نیست.

محمد باقر نوبخت روز پنجشنبه در جریان بازدید و افتتاح فاز نخست شرکت ویتانا تولیدکننده انواع شیرینی و بیسکوئیت در شهرک صنعتی کاسپین قزوین در پی درخواست صنعتگران این شهرک برای حل مشکل معافیت‌های مالیاتی خود، افزود: حل مشکل معافیت مالیاتی برای شهرک‌های صنعتی در خارج از ۱۲۰ کیلومتری تهران برای واحدهای تولیدی مستقر در شهرک کاسپین توسط دولت پیگیری می‌شود.

معاون رئیس جمهوری گفت: توافق اولیه با واحدهای تولیدی شهرک صنعتی کاسپین این بوده که معافیت‌های مالیاتی اعمال شود و اکنون مطالبه به حق صنعت گران استان قزوین است که این موضوع اجرایی شود.

وی با تاکید بر قول مساعد برای پیگیری این مشکل، اظهار داشت: عامل اصلی مشکلات شعاع ۱۲۰ کیلومتری و معافیت‌های مالیاتی در شهرک کاسپین به خاطر دغدغه زیست محیطی بود که فاصله هوایی در این خصوص لحاظ و محاسبه شد.

در سال‌های گذشته صنعتگران شهرک صنعتی کاسپین به دلیل قرار گرفتن در خارج از شعاع ۱۲۰ کیلومتری تهران از معافیت‌های مالیاتی برخوردار بودند اما از سال گذشته این فاصله به شکل هوایی لحاظ و معافیت‌های یاد شده برداشته شده است.

مالیات دومین تکیه گاه دولت برای کسب درآمد

نوبخت همچنین گفت: اگرچه دولت هم اکنون در شرایط بسیار ویژه‌ای قرار دارد و درآمد دولت بعد از فروش نفت متکی به مالیات است؛ اما همه این موارد مخالف حمایت‌های مالیاتی برای واحدهای تولیدی نیست.

وی با بیان اینکه دولت علاوه بر تعهدات خود و پرداخت حقوق‌ها باید به فکر کسب منابع مالی نیز باشد، خاطرنشان کرد: مالیات مهمترین منبع مالی است که همواره مورد تاکید همه دولت‌ها در جهان قرار دارد.

شرکت در نشست ستاد فرماندهی اقتصادی مقاومتی و بازدید از بوستان ملی باراجین و دهکده طبیعت از دیگر برنامه‌های سفر ۲ روزه معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه به قزوین خواهد بود.