ضرورت حمایت از صنایع کوچک و متوسط در شرایط اقتصادی کنونی

عبدالمحمد زاهدی
شنبه, مهر ۷, ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۸

ضرورت حمایت از صنایع کوچک و متوسط در شرایط اقتصادی کنونی

استاندارقزوین بر ضرورت حمایت ازصنایع کوچک و متوسط با توجه به شرایط اقتصادی کنونی تاکید کرد.

" عبدالمحمد زاهدی" در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی که در استانداری قزوین برگزار شد، با بیان این مطلب گفت: با توجه به اینکه،زمینه فعالیت برای صنایع کوچک و متوسط در شرایط اقتصادی فعلی و تحریم های دشمنان بیشتر است می بایست حمایت از این نوع صنایع در دستور کار دستگاه های اجرایی استان قرار گیرد.
استاندار افزود: حمایت از صنایع کوچک به معنای بی توجهی به صنایع بزرگ استان نیست بلکه تلاش می شود با برنامه ای هدفمند برای حمایت از صنایع استان اقدام شود.
وی ادامه داد: تجمیع خوشه ها و بنگاه های صنعتی در این شرایط یک اولویت است که می تواند در تقویت صنایع و توسعه آنها موثر باشد.
استاندار خاطر نشان کرد: ثبات در مدیریت و تصمیم گیری ها نیز یک اصل مهمی است که موجب می شود مدیران دولتی قبل از وقوع بحران مشکلات را شناسایی و برای حل آنها اقدام کنند.
وی با اشاره به ارتباط موثر دانشگاه و صنایع برای حل مشکلات افزود: باید یک سازوکاری فراهم شود که پیشنهادهای دانشگاهیان با یک نگاه اجرایی بررسی شده و در قالب مصوبات جلسات به دستگاه های اجرایی استان ابلاغ شده و در صورت نیاز به تهران ارسال شود.
این مسئول افزود: برخی مدیران فکر می کنند که وظیفه آنها صرفا ایجاد درآمد برای دولت است درحالیکه وظیفه اصلی آنها حل مشکلات مردم است و هر مدیری که دیدگاه صرفا درآمدی داشته باشد به درد مدیریت نمی خورد.
زاهدی با اشاره به امتناع یک دستگاه استان از اجرای مصوبه ستاد سرمایه گذاری برای حل مشکل یک واحد تولیدی اضافه کرد: وقتی یک مدیری مصوبه ای را که مبنای قانونی دارد به بهانه نظارت دستگاه های نظارتی و مدیران بالا دستی اجرا نمی کند مشخص است که این فرد مسئولیت اجتماعی نداشته و به درد مدیریت در شرایط حساس کشور نمی خورد.
وی اضافه کرد: چنین مدیری را در صورت همکاری نکردن به دستگاه قضایی معرفی کرده و به شدت با وی برخورد خواهیم کرد.
زاهدی ادامه داد: باید مدیران علاوه بر وظایف دستگاهی مسئولیت اجتماعی خود را نیز رعایت کنند تا از بسیاری مسائل امنیتی و آسیب های اجتماعی در آینده جلوگیری شود.
استاندار افزود: الان شرایط کشور عادی نیست و اگر دستگاهی ممکن است تصمیمی بگیرد که مشکل مردم را در این شرایط حل کند چرا باید جلوی آن گرفته شود؟
زاهدی با بیان اینکه مشکل جامعه و مردم باید حل شود خاطر نشان کرد: اجرای برخی از راهکارها یا اصلاح قوانین در اختیار ما نیست ولی می توانیم پیشنهاد اصلاح آنها را مطرح کرده و برای حل مشکلات مردم گام برداریم.
این مسئول گفت:حل بوروکراسی و کاغذبازی اداری نیز تا آنجا که ممکن باشد در استان به سرعت اقدام می شود تا سرمایه گذاران و کارآفرینان در این شرایط اقتصادی در ادارات سرگردان نشوند.