جلسات اقتصاد مقاومتی در واحد های تولیدی تشکیل می شود

ابوالفضل یاری
سه شنبه, دي ۱۸, ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۰

جلسات اقتصاد مقاومتی در واحد های تولیدی تشکیل می شود

رییس سازمان برنامه و بودجه قزوین گفت: برخی جلسات اقتصاد مقاومتی استان با هدف کمک بهتر به بخش تولید و صنعت از این پس در واحدهای تولیدی تشکیل می شود.

ابوالفضل یاری روز دوشنبه در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی که در شرکت تونل ماشین ساز در شهرستان البرز برگزار شد، افزود: با این اقدام تلاش داریم تا مدیران به شکل ملموس تری با فضای تولید، صنعت و مسایل و مشکلات موجود آشنا شده و تصمیم های بهتری نیز برای پیشبرد سیاست های اقتصاد مقاومتی اتخاذ شود.

وی اظهار داشت: در هفته پژوهش تصمیم گرفته شد تا در قالب نشست های اقتصاد مقاومتی، مدیران از صنایع دانش بنیان و هایتک بازدید به عمل آورده و جلسات خود را در این مکان ها برگزار کنند.به گفته وی، همچنین مقرر شد با همکاری پارک علم و فناوری و شرکت شهرک های صنعتی استان کارگاه های تولیدی و آموزشی با هدف حمایت از شرکت های دانش بنیان در سطح واحدهای تولیدی راه اندازی شود.
رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان قزوين گفت: حمايت از شركت هاي دانش بنياني كه به تجاري سازي محصول رسيده اند بايد در اولويت برنامه هاي حمايتي مديران استان قرار گيرد.

 وی افزود:  رويكرد جديد ما اين است كه در واحدهاي شاخص توليدي و صنعتي حضور پيدا كنيم و ضمن آشنايي با توانمندي هاي داخل براي حل مشكلات آنها در محل اقدام كنيم.
وي بيان كرد: امروز در مجموعه اي حضور داريم كه به صورت مشاركتي فضايي از يك كارخانه بزرگ در اختيار يك شركت دانش بنيان توانمند قرارداده شده تا توليداتي فراملي داشته باشد.

ياري تصريح كرد: اين واحد دانش بنيان ضمن رعايت الزامات قانوني پارك علم و فنآوري بايد حمايت شود تا بتواند با توليد محصولات صادرات محور زمينه ارزآوري را هم فراهم كند.

وي خاطر نشان كرد: ساخت دستگاه حفاري تونل يك كار بزرگ در حوزه شركت هاي دانش بنياني است كه مي تواند به اشتغال و رونق اقتصادي استان كمك كند و ما وظيفه داريم موارد قانوني را به گونه اي تفسير و اجرا كنيم تا نخبگان ما انگيزه بيشتري براي تداوم كار داشته باشند.