ضرورت حمایت از محصولات دانش بنیان در بازار داخلی

عبدالمحمد زاهدی
شنبه, بهمن ۶, ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۳

ضرورت حمایت از محصولات دانش بنیان در بازار داخلی

صاحبان صنایع در برابربهره گیری از تولیدات شرکت های دانش بنیان مقاومت می کنند

عبدالمحمد زاهدی" در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی که در استانداری قزوین برگزار شد، افزود: تشکل های اتاق بازرگانی، شرکت شهرک های صنعتی و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان می توانند فضایی را برای ارتباط بیشتر شرکت های تولیدکننده و واحدهای مصرف کننده فراهم کنند.
وی افزود: همچنین می توان با برگزاری یک نمایشگاه در خود پارک علم و فناوری صاحبان صنایع را در سطح استان و کشور دعوت کرده و زمینه آشنایی بیشتر آنها را با محصولات دانش بنیان استان فراهم نمود.
زاهدی گفت: باید لیست محصولات دانش بنیان و جدید استان را احصا کرده و برای وزارتخانه های نفت و دفاع و سایر سازمان ها و دستگاه های مرتبط ارسال کرد تا از این محصولات در شرایط تحریم بیشتر استفاده شود.
وی اضافه کرد: شرایط تحریم بهترین فرصت برای معرفی محصولات تولید داخل و فعالسازی ظرفیت های درون کشور است و در این راستا باید با اتکا به توان داخلی برای دورزدن تحریم ها اقدام کرد.
زاهدی گفت: با توجه به فرارسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی باید صدا و سیما و رسانه های استان به شرکت های دانش بنیان و محصولات آنها بیشتر پرداخته و زمینه آشنایی مردم و صنایع را با آنها فراهم کنند.