ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، ۱۷ ام آذر, ۱۳۹۷، ساعت ۱۰:۰۰

مصوبات

دستور

۱. ارائه گزارش تسهیلات رونق تولید در سامانه بهین یاب ۲. ارائه گزارش تسهیلات بازسازی و نوسازی توسط بانکها ۳. ارائه گزارش تسهیلات رونق گردشگری توسط سازمان صنایع دستی میراث فرهنگی و گردشگری ۴. بررسی درخواست رفع مشکل واحدهای تولیدی

استانی

زمان مکان

شنبه - ۱۷ ام آذر, ۱۳۹۷, ساعت ۱۰:۰۰
سالن جلسات استانداری

اعضا

پس از تلاوت آیاتی از قرآن مجید و قرائت وصیت نامه شهید والا مقام اسلام ،در ابتدای جلسه  گزارشی از آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات رونق تولید ارائه شد. بر این اساس تعداد ۴۳۹  فقره ثبت نام  وهمچنین ۶۲ مورد تسهیلات به مبلغ  ۸۴۱ میلیارد ریال در مجموع دو بخش صنعت و کشاورزی در بخش رونق تولید و ۲۸۷ فقره ثبت نام در بازسازی و نوسازی صورت گرفته که در این بخش ۲۱ فقره به مبلغ ۵۵۴.۹ میلیارد ریال پرداخت شده است . پس از ارائه گزارش و ذکر مواردی از طرف اعضا ء با دعوت از تعدادی از مدیران واحدهای صنعتی که دارای مشکلاتی بودند ، ضمن بیان مشکلات توسط آنها و ارائه توضیحات توسط دستگاه اجرایی مربوطه ، داده شد .

سپس آقای مهندس زاهدی استاندار محترم دلیل برگزاری جلسات این کارگروه و کارگروه های مشابه را به دلیل مشکلات موجود در کشور ذکر نموده و  میبایست در این کارگروه ها مشکلات مرتفع گردد و در این خصوص دستگاههای اجرایی و بانکها نیز میبایست با حداکثر توان مساعدت لازم را انجام دهد. ایشان در ادامه عنوان نمودند عدم رفع مشکلات واحدهای تولیدی منجر به ایجاد مشکلات کارگری و بیکاری خواهد گردید و از همه دستگاهها و بانکها سعه صدر بیشتر در مذاکرات با واحدهای تولیدی را خواستار شدند. پیشنهاد نمودند جلسه ای با حضور استاندار و رئیس کل و مجمع نمایندگان استان تشکیل تا مشکلات مطرح و در جهت حل مشکلات با حمایت ار تولید و اشتغال نسبت به مصوبات کارگروه تصمیم گیری و بررسی گردد .