ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، ۲۱ ام دى, ۱۳۹۸، ساعت ۱۰:۰۰

مصوبات

دستور

بررسی درخواست رفع مشکل واحدهای تولیدی به شرح ذیل : ۱- گزارش نظارت تسهیلات تبصره ۱۸ ۲- بررسی درخواست رفع مشکل واحدهای تولیدی به شرح ذیل : ۱- شرکت شیشه قزوین : بانک تجارت ۲- شرکت دارو شیشه : شرکت شهر صنعتی البرز ۳- پیروز صنعت لیان (طرح توسعه شرکت رایکا آلتون تسمه) : شرکت برق – بانک تجارت – شرکت شهرکهای صنعتی استان قزوین

استانی

زمان مکان

شنبه - ۲۱ ام دى, ۱۳۹۸, ساعت ۱۰:۰۰
سالن جلسات استانداری

اعضا

پس از تلاوت آیاتی از قرآن مجید و بیان وصیتنامه شهید، ابتدا آقای نبیل رئیس سازمان صمت ضمن خوش آمد گویی گزارشی از ستاد تسهیل و رفع موانع تولید ارائه نمودند.

بر اساس گزارش ایشان در بخش تسهیلات از محل بند الف تبصره ۱۸ تا کنون ۱۰ فقره تسهیلات مجموعا به مبلغ ۸۱۰ میلیارد ریال پرداخت شده است. تسهیلات پرداخت شده شامل یک فقره جهت تکمیل طرح های نیمه تمام و نه فقره سرمایه در گردش میباشد. ضمنا بانکهای پرداخت کننده شامل بانک صنعت و معدن هشت فقره، بانک آینده یک فقره و پست بانک یک فقره هستند.

در ادامه ایشان گزارش بازرسی و نظارت تسهیلات مذکور را اعلام نمودند. تاکنون ۴ فقره بازدید نظارتی شامل دو فقره در شهرستان البرز و دو فقره در شهرستان آبیک انجام و نظارت گردیده که هزینه کرد تسهیلات تایید شده است.

در پایان گزارش ایشان عملکرد کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید را ارائه نمودند. طبق این گزارش در استان قزوین تاکنون  ۲۵ جلسه کارگروه اصلی، ۳۷ جلسه کارگروه فرعی در سازمان صمت (مربوط به بخش صنعت، معدن، تجارت و گردشگری)، ۳۵ جلسه فرعی در سازمان جهاد کشاورزی و ۳ جلسه فرعی در استانداری برگزار گردیده که مجموعا منجر به تصویب ۵۳۸ مصوبه گردیده است. از این تعداد ۶/۸ درصد مربوط به اخذ تسهیلات سرمایه در گردش (بصورت لیست کلی پس از تایید در کمیته های بررسی بانکی)، ۳/۳ درصد مربوط به اخذ تسهیلات سرمایه ثابت (بصورت لیست کلی پس از تایید در کمیته های بررسی بانکی)، ۳/۴۱ درصد مربوط به تعیین تکلیف بدهی های بانکی، ۸/۴ درصد مشکلات مالیاتی، ۳/۶ درصد مربوط به مشکلات تامین اجتماعی و ۷/۳۵ درصد مربوط به سایر ارگانها میباشد. ضمنا ۶۹ درصد مصوبات به تعداد ۳۷۱ فقره اجرا شده و مابقی در دست اجرا میباشند.

 در ادامه پرونده دو فقره بخشودگی جرائم تامین اجتماعی مطرح گردید که به دلیل تغییرات در دستورالعمل، بررسی موضوع به جلسه بعدی موکول گردید.

سپس از مدیران واحدهای صنعتی جهت حضور در جلسه و ارائه توضیحات دعوت به عمل آمد و پس از استماع نظرات و تبادل نظر اعضا مصوبات لازم تصویب گردید.

در پایان جلسه استاندار محترم شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی را به امام عصر(ع)، مقام معظم رهبری و ملت بزرگ ایران تسلیت عرض نمودند. ایشان سردار سلیمانی را به عنوان یکی از بزرگترین مدافعین واقعی کشور برشمرده و از خداوند برای ایشان علو درجات را خواستار شدند.

ایشان در ادامه سخنان خود از کلیه مدیران استان خواستند تا منافع سازمان را مقدم بر مناقع توسعه کشور نکنند و تمامی تلاش خود را در راستای توسعه کشور انجام داده و از نگاه بخشی بپرهیزند. ایشان موضوع زمان را بسیار مهم برشمرده و به همه مدیران تکلیف نمودند در اسرع وقت پاسخ مراجعین را بدهند. ضمنا اعلام نمودند جلب رضایت مردم وظیفه ماست.

در پایان مجددا متذکر شدند مدیران کل می بایست پذیرای مراجعین بوده و با احترام به سخنان آنها گوش داده و به کلیه مراجعه کنندگان وقت دهند. ایشان تاکید نمودند مدیران باید در کار ارباب رجوع تسهیل گری نمایند تا باعث شوند آنها نیز به منافع سازمانها احترام بگذارند.