کارگروه توسعه غیر نفتی، ۰۸ ام بهمن, ۱۳۹۹، ساعت ۰۸:۰۰

دستور

۱- ارائه گزارش تجارت خارجی استان ۲- بررسی مشکلات واحدهای صادراتی استان ۳- بررسی تقویم نمایشگاهی پیشنهادی سال ۱۴۰۰ استان

استانی

زمان مکان

چهارشنبه - ۰۸ ام بهمن, ۱۳۹۹, ساعت ۰۸:۰۰
سالن جلسات استانداری

اعضا

جلسه کارگروه توسعه صادرات استان در تاریخ ۰۸/۱۱/۹۹ با حضور اعضا کارگروه توسعه صادرات و با ریاست استاندار محترم قزوین برگزار گردید در این جلسه ابتدا جناب آقای افضلی ریاست سازمان صمت استان گزارشی از روند تجارت خارجی و صادرات غیر نفتی استان اراِیه کردند و عنوان داشتند  در ۱۰ ماهه ۱۳۹۹ کالاهايي به وزن  ۴۹۲ هزار تن و به ارزش۲۳۸ ميليون دلار  از مبدأ گمرک قزوین به خارج از کشور صادر شده است. ایشان اظهار داشت: کالاهای صادراتی استان به بیش از ۵۰ کشور دنیا صادر شده اند و کشورهاي عراق، افغانستان، ترکیه، سوریه، پاکستان، ترکمنستان، امارات،آذربایجان و عمان در رتبه های بعدی قرار دارند. ایشان مهمترین محصولات صادراتی استان را آهن آلات و فولاد(میلگرد و ورقهای فولادی)، مشتقات نفتی (هیدروکربن، روغنهای تصفیه مجدد و ...)، مواد شوینده، سیم و کابل، رزین آلکید، چیپس سیب زمینی، کاشی و سرامیک، انوع شیشه ساختمانی و ظروف شیشه ای و محصولات غذایی بر شمرد.

در بخش دیگر جلسه صادرکنندگان و تولیدکنندگان حاضر در جلسه موانع و مشکلات موجود در مسیر تولید و صادرات محصولات تولیدی خود مواردی را عنوان نمودند که تصمیمات لازم در خصوص هریک اتخاذ گردید.

در ادامه مدیرعامل شرکت نمایشگاهی استان ضمن ارائه گزارشی از نمایشگاههای برگزار شده سال جاری با توجه به شیوع کرونا و لغو عمده برنامه های نمایشگاهی  و تشریح تقویم نمایشگاهی پیشنهادی سال آتی پرداختند و اعضای کارگروه پس از بحث و بررسی و استماع گزارش کارشناسی تقویم ارائه شده با موارد ذیل موافقت نمودند.