ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، ۱۸ ام خرداد, ۱۳۹۵، ساعت ۱۸:۳۰

مصوبات

دستور

۱- گزارش دبیر جلسه در خصوص عملکرد کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید ۲- گزارش مصوبات کارگروه فرعی

استانی

زمان مکان

سه شنبه - ۱۸ ام خرداد, ۱۳۹۵, ساعت ۱۸:۳۰
سالن جلسات استانداری

اعضا

در ابتدا آقای پرزحمت ضمن تبریک ماه مبارک رمضان توضیحاتی را درخصوص تسهیلات رونق تولید اعلام نمودند ، در ادامه ایشان گزارش کارگروه را ارائه نمودند . طبق گزارش ایشان در یال جاری در استان قزوین ۴ جلسه کارگروه اصلی و ۴۹ جلسه کارگروه فرعی تشکیل شده که منجر به صدور ۱۳۱ مصوب مربوط به ۱۰۰ واحد صنعتی و جهاد کشاورزی گردیده است.

در ادامه جناب آقای مهندس یزدانی معاون محترم وزیر صنعت ، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گزارش کاملی از شرایط فعلی صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی در سطح کشور و همچنین استان قزوین ارائه نمودند. طبق بخشی از گزارش ایشان ۹ شهرک و ناحیه صنعتی استان قزوین در سال گذشته صرفا ۱۸ قرارداد زمین داشته اند و لذا آمادگی دارند جهت جذب سرمایه گذاران در شهرکها و ناحیه های فاقد درخواست شرایطی از جمله کاهش قیمت زمین ، کاهش مبالغ پیش پرداخت و همچنین افزایش تعداد اقساط را نیز داشته باشند. در پایان از استاندار محترم تقاضا نمودند که ۲ درصد از بودجه استان به یارانه تسهیلات صنایع موجک و متوسط تخصیص یابد.

در پایان جناب آقای دکتر همتی ضمن تشکر از حضور جناب آقای مهندس یزدانی و همراهان و همچنین گزارش کامل ایشان ، بر لزوم فعال سازی واحدهای تولیدی کوچک و متوسط و اشتغال زایی تا پایان سال جاری تاکید نمودند