ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، ۱۹ ام بهمن, ۱۳۹۵، ساعت ۲۰:۳۰

مصوبات

دستور

بررسی مسائل و مشکلات شرکت کنتورسازی ایران و رفع مشکلات جهت انتقال شرکت به سرمایه گذاران جدید

استانی

زمان مکان

سه شنبه - ۱۹ ام بهمن, ۱۳۹۵, ساعت ۲۰:۳۰
سالن جلسات استانداری

اعضا

پس از تلاوت قرآن استاندار محترم توضیحات اولیه را در خصوص شرایط موجود کارخانه کنتورسازی و بحرانی بودن آن اعلام نمودند . ایشان توضیح دادند که این کارخانه از کارخانه های قدیمی استان بوده که در حال حاضر به دلیل بدهی های بالا دچار بحران گردیده و پرسنل آن بی کار شده اند و با توجه به اینکه این شرکت دارای پتانسل مناسب جهت تولید میباشد و سرمایه گذار جدید نیز آمادگی خود جهت رفع مشکلات و پرداخت بدهی ها را اعلام کرده است  از کلیه حاضرین درخواست نمودند که با نگاه ویژه به این شرکت نگاه کنند . در ادامه ایشان از حاضرین خواستند که موارد و پیشنهادات خود را در راستای رفع مشکل ارائه نمایند.

در ابتدا اداره کل امور مالیاتی گزارش بدهی های شرکت را ارائه نمودند .

پس از آن مدیر کل تامین اجتماعی استان ضمن بیان میزان بدهی های شرکت عنوان نمودند مصوب لازم جهت بخشودگی جرایم شرکت را شخصا پیگیری و اخذ نمودند.

در ادامه با توجه به بدهی شرکت به ۸ بانک مختلف آقای مهندس زکی زاده گزارش کاملی از میزان بدهی های بانکی شرکت به تفکیک بانکها و اصل ، سود و جرائم ارائه نمودند.

پس از آن آقای مشیری سرمایه گذار جدید ، ضمن تشکر از استاندار محترم و اعضا کارگروه اعلام کردند اولین دغدغه ایشان رفع مشکل پرسنل و پرداخت معوقات پرسنلی می باشد . در ادامه ایشان آمادگی خود جهت تسویه بدهی ها در کمتر از یکسال پس از انجام مبایعه نامه را اعلام نمودند

سرکار خانم مهندس زرآبادی نماینده محترم مردم شریف قزوین ، البزر و آبیک در مجلس شورای اسلامی نیز ضمن تشکر از تشکیل جلسه در خارج از وقت اداری و ساعات پایانی روز موارد خود را در سه بخش عنوان نمودند . اولین موضوع مورد نظر ایشان رفع مشکلات بدهی معوق پرسنلی ، دومین مورد مساعدت در بخشودگی جرایمبه شرط واگذاری و سومین مورد مساعدت با سرمایه گذار جدید جهت عقد قرارداد صندوق مکانیزه فروشگاهی بود.

در ادامه آقای مهندس پرزحمت دبیر جلسه ، ضمن تاکید بر اولویت رفع مشکلات بدهی معوق پرسنلی عنوان نمودند اعلام نمودند در کشور سه شرکت ارائه دهنده صندق فروشگاهی میباشند و طبق مذاکرات انجام شده وزارت متبوع آمادگی لازم جهت مساعدت با سرمایه گذار جدید در خصوص صندوق مکانیزه فروشگاهی وجود دارد که در صورت انتقال قطعی پیگیری های لازم انجام خواهد شد.

در پایان استاندار محترم مجددا تاکید نمودند رفع مشکلات بدهی معوق کارگروی و شروع فعالیت و تولید شرکت اولویت استان میباشد که در شورای تامین استان نیز پیگیری خواهد شد . ایشان از کلیه بانکها و سایر ارگانها مساعدت کامل و از سرمایه گذار جدید انجام تعهدات در زمان مقرر را خواستار شدند.