ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، ۰۲ ام تير, ۱۳۹۵، ساعت ۰۹:۰۰

مصوبات

دستور

۱- ارائه گزارش صندوق کار افرینی و امید استان و بسیج سازندگی شهرستان در خصوص تسهیلات پرداختی در راستای اقتصاد مقاومتی ۲- ارائه برنامه جهاد کشاورزی (با همکاری دهیاران) در خصوص ظرفیت های تولیدی و شناسایی سرمایه گذاران در روستا های تابعه جهت تحقق اقتصاد مقاومتی ۳- ارائه برنامه های بسیج مقاومت شهر و اداره آموزش پرورش در خصوص طرح هجرت

شهرستانی

تاکستان

زمان مکان

چهارشنبه - ۰۲ ام تير, ۱۳۹۵, ساعت ۰۹:۰۰
سالن جلسات بخشداری اسفرورین

اعضا

پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید حاج آقا  زارعی امام جمعه محترم شهر اسفرورین ضمن خیر مقدم به حاضران در جلسه ماه مبارک رمضان و هفته قوه قضاییه را تبریک گفتند و با بیان اینکه سال ۹۵به کلام مقام معظم رهبری سال اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل نامگذاری شده است در این راستا تامین شرایط و منابع مالی ،فعال سازی کلی ه امکانات ، سرمایه انسانی علمی که هدف و منظور توسعه کارافرینی احاد جامعه ، تشویق همکاری های جمعی است ، ایشان از دیدگاه قرآن کریم سیاستهای اقتصاد مقاومتی را تشریح و از سرگذشت پیشنیان و پادشاهی طالوت بیاناتی داشتند حاج آقا زارعی شاخصه های اقتصاد مقاومتی از دیگاه مقام معظم رهبری را تولید ملی- اقتصاد دانش بنیان – افزایش سهم تولید- محور قرار دادن  بهره وری و رشد اقتصادی و ... مطالبی  بیان کردند.

آقای طاهر خانی بخشدار اسفرورین  ضمن خیر مقدم به حاظران، ماه مبارک رمضان را تبریک گفتند با اشاره  به سال اقتصاد مقاومتی  اقدام وعمل از سوی رهبری ، جلساتی در این خصوص در دفتر امام جمعه محترم تشکیل شده است وهمه دستگا ه ها بر حسب وظیفه در راستای اقتصاد مقاومتی گام بردارندو طی جلساتی که در استان برگزار شده در استان قزوین قرار است ۲۰ هزار شغل ایجاد شود ایشان بابیان اینکه ایجاد مجتمع های اقتصادی در روستاهای واجد شرایط با همکاری کمیته امداد، معرفی یک روستا به عنوان سند توسعه روستایی، فعال کردن تعاونی های روستایی باغداران از طریق جهاد و طرحهای نیمه تمام و .. در روستا ها اطلاع رسانی گرددو مجوزهای لازم جهت کار و تولید فراهم شود،مطالبی بیان نمودند.

در ادامه کلیپی از بیانات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی پخش گردید، سپس آقای تیموری رییس محترم صندوق کارآفرینی و امید استان قزوین با تقدیر و تشکر از تشکیل جلسه و خیر مقدم و بیانات رهبری اینکه کارآفرینی یک اقتصاد مقاومتی واقعی در کشور است، پیرو جلسات استانداری صندوق کارآفرینی در سال ۱۳۷۰ تاسیس و از آن طمان اقدام به پرداخت تسهیلات بویژه ازدواج جوانان و تسهیلات فرصت های شغلی را پرداخت نموده است، آقای تیموری با بیان اینکه بخشی از تسهیلات نیز به تحقیقات دانش بنیان و مشاغل خانگی و اشتغال پرداخت می گردد، از جمله فعالیت های صندوق در سال ۹۵ ، ۱- تسهیلات ازدواج ۱۰ میلیونی ۴ درصد ۲- حذب منابع  فقط سپرده گذاری- اعتبار فعلی صندوق ۲۰ میلیار است ۳-تسهیلات مشاغل خانگی ۴- تسهیلات به گواهینامه  های فنی و حرفه ای است،ایشان با اشاره به ۱۵ تفاهم نامه با ادارات افرادی که از این طریق به صندوق معرفی می شوند وام دریافت می کنند. مشاغل خانگی تا سقف ۳۰ میلیون – کارفمایی کارگاه های تولیدی تا سقف ۱۰۰ میلیون و با شرایط ایجاد اشتغال ۲۰ نفر-مشاغل خانگی پشتیبان و طرح های دانش بنیان هم تا سقف ۱۰۰ میلیون .

آقای تیموری با اشاره به تنوع وام ها علاوه بر موارد فوق یک روستا یک محصوص- طرح های توجیهی در روستا ها- و اولویت پرداخت وام به زنان سرپرست خانوار به طور مبسوط اشاره داشتند و در ادامه پرسش و پاخ هایی انجام شد. در ادامه آقای مصطفی طاهر خانی کارشناس محترم فرمانداری بهبرنامه های صندوق کارآفرینی و بسیج سازندگی در خصوص طرح های اشتغالزایی و بانک مهر اقتصاد (داربستی کردن باغات، قطره ای نمودن باغات و..) و تفاهم نامه معاونت توسعه روستایی و بانک سینا و بنیاد برکت اشاره ای داشتند.

سپس آقای محمد رحمانی مسئول بسیج سازندگی شهرستان با اشاره به بیانات رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی برنامه های بسیج سازندگی در جهت ارائه تسهیلات برای باغات کشاورزی، تولیدات قارچ، زنبور عسل و با گاه های نوین و مچنین برنامه های طرح هجرت مطالبی عنوان کردند.

در ادامه اداره جهاد کشاورزی ،اداره صنعت معدن و تجارت ،اداره تعاون و کار با توجه به کمبود اعتبار در خصوص اقتصاد مقاومتی مطالبی را بیان نمودند،