ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، ۱۹ ام ارديبهشت, ۱۳۹۶، ساعت ۱۸:۰۰

مصوبات

دستور

۱- گزارش دبیر جلسه در خصوص عملکرد کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید ۲- گزارش مصوبات کارگروه فرعی ۳- بررسی مشکلات واحدهای صنعتی استان

استانی

زمان مکان

سه شنبه - ۱۹ ام ارديبهشت, ۱۳۹۶, ساعت ۱۸:۰۰
سالن جلسات دفتر استاندار

اعضا

در ابتدای جلسه آیاتی از قرآن کریم توسط قاری محترم تلاوت و فرازی از وصیت نامه شهید سرافراز علی شالی در جلسه خوانده شد . سپس جناب آقای پرزحمت دبیر محترم جلسه به حاضرین جلسه خیر مقدم گفته و گزارشی از عملکرد کارگروه تسهیل در سال ۹۵ و ۹۶ ارائه نمودند. بر اساس گزارش ایشان در سال ۹۵ تعداد ۳۰ جلسه کارگروه اصلی و ۲۰۰ جلسه کارگروه فرعی تسهیل و رفع موانع تولید تشکیل شده که منجر به تصویب ۶۱۷ مصوب مربوط به ۴۱۲ واحد صنعتی ، معدنی ، کشاورزی و گردشگری گردیده است. ضمنا ایشان عنوان نمودند طبق پیگیری کارشناسان سازمان صمت تا تاریخ ۱۲/۰۲/۱۳۹۶ از کل مصوب کارگروه در سال ۹۵ ، تعداد ۵۴۲ مصوب که بیش از ۸۷ درصد از کل مصوبات می باشد اجرا شده و حدود ۱۰ درصد نیز در حال انجام میباشد. ضمنا تعداد ۱۲۲ مصوب نیز به دلیل عدم اقدام متقاضی انجام نشده است. در ادامه ایشان اعلام نمودند در سال جاری نیز کارگروه همچون دو سال گذشته با برنامه ریزی انجام شده در حال برگزاری است و تا کنون ۱۱ جلسه فرعی تشکیل شده که منجر به تصویب ۲۸ مصوب گردیده و از تعداد۲۰ مصوب تا تاریخ ۱۵/۰۲/۱۳۹۶ تعداد ۱۲ مصوب اجرایی شده و مابقی در حال اجرا میباشد.

در ادامه با توجه به دعوت برخی از مدیران واحد تولیدی جهت حضور در جلسه دعوت به عمل آمد تا ضمن ارائه توضیحات کاملی از شرایط و مشکلات موجود ، درخواست خود ارائه نمایند. اعضاء جلسه نیز پس از شنیدن موارد و مشکلات ضمن تبادل نظر تصمیمات لازمه را اتخاذ نمودند.