ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، ۰۶ ام شهريور, ۱۳۹۶، ساعت ۱۸:۰۰

دستور

۱- گزارش وضعیت متقاضیان تسهیلات رونق تولید و سامانه بهین یاب مربوط به واحدهای صنعتی و کشاورزی و همچنین تسهیلات بخش گردشگری.

استانی

زمان مکان

دوشنبه - ۰۶ ام شهريور, ۱۳۹۶, ساعت ۱۸:۰۰
سالن جلسات دفتر استاندار

اعضا

پس از تلاوت آیاتی از قرآن مجید و قرائت وصیت نامه شهید والا مقام اسلام ، ابتدا آقای لشگری معاون سازمان صنعت ، معدن و تجارت گزارشی از آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات رونق تولید در مقایسه با کشور و عملکرد کارگروه تسهیل و کمیته بررسی ارائه کردند و بر اساس گزارش ایشان با پرداخت ۲۱  فقره تسهیلات در مجموع بخش صنعت و کشاورزی ، رتبه اول کشور به استان قزوین تخصیص یافته است. ایشان در گزارش عملکرد بخش صنعت نیز عنوان کردند تاکنون از ۴۵۵ فقره استعلام صورت گرفته ، بانکها ۳۷۹ فقره را (از نظرفاقد چک برگشتی و بدهی معوق بودن )مورد تائید قرار داده اند و همینطور از ۲۴۶ فقره بازدید انجام شده توسط نمایندگان کارگروه و مطرح شده در کمیته بررسی تاکنون جمعا تعداد ۱۸۵ فقره مورد تائید قرار گرفته است .طبق گزارش ایشان تعداد ثبت نام کل استان در بخش صنعت و معدن و کشاورزی ۹۵۳ مورد شامل ۵۳۳ فقره بخش صنعت و معدن و ۴۲۰  فقره کشاورزی بوده است . در ادامه بانکها در خصوص تعداد و مبلغ  پرداخت ها و برنامه پرداخت در هفته آینده گزارش خود را ارائه کردند .

     سپس جناب آقای مهندس تبسمی معاونت محترم جهاد کشاورزی نیز برنامه زمانبندی بازدیدها و کمیته بررسی در بخش مربوط به خود را توضیح دادند . در پایان نیز جناب آقای دکتر حبیبی معاونت محترم هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری ضمن تبریک آغاز هفته دولت به مدیران حاضر در جلسه ، خواستار تسریع در روند پرداخت تسهیلات به متقاضیان توسط دبیرخانه و بانکها شدند .