ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، ۰۱ ام مهر, ۱۳۹۶، ساعت ۱۰:۰۰

مصوبات

دستور

۱- گزارش بخش اقتصادی استان به استاندار محترم .

استانی

زمان مکان

شنبه - ۰۱ ام مهر, ۱۳۹۶, ساعت ۱۰:۰۰
سالن جلسات دفتر استاندار

اعضا

 • پس از تلاوت آیاتی از قرآن مجید و قرائت وصیت نامه شهید والا مقام اسلام زکریای تقی نقی لو ، ابتدا جناب آقای حبیبی معاونت محترم استاندار ضمن تبریک به استاندار جدید استان و آرزوی موفقیت برای ایشان ، گزارشی از فعالیتهای اقتصادی استان و همچنین اقدامات کارگروه تسهیل ، رفع موانع تولید و رونق تولید ارائه نمودند.

  در ادامه جناب آقای پرزحمت دبیر جلسه گزارشی از پرداخت تسهیلات رونق تولید در استان ارائه دادند . بر اساس گزارش ایشان استان قزوین از حیث تعداد و میزان پرداخت تسهیلات رونق تولید در سال ۹۶ در جایگاه اول کشور قرار دارد . ضمنا ایشان گزارشات خود را بر اساس هر یک از بانکها ادامه دادند و پس از اعلام ایشان ، مدیریت هر یک از بانکها نیز بصورت مختصر گزارشی از روند پرداخت تسهیلات در آن بانک نمودند.

  سپس جناب اقای پر زحمت گزارش کاملی از اقدامات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید از ابتدای تشکیل آن در سال ۹۴ تا کنون ارائه نمودند.

  پس از آن جناب آقای متقی فر ریاست محترم سازمان جهاد کشاورزی گزارشی از تسهیلات بهین یاب در حوزه کشاورزی ارائه نمودند و پس از ایشان جناب آقای حضرتی مدیر کل محترم میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان گزارش کاملی از ده پروژه مهم گردشگری استان را ارائه نمودند . ایشان ضمن تاکید براولویت پروژه های گردشگری در سال جاری در استان اعلام نمودند در صورت رفع مشکل ده پروژه مهم استان شاهد رشد مناسبی در اشتغال و همچنین جذب گردشگر در استان خواهیم بود .در پایان گزارشات نیز جناب آقای حبیبی گزارشی از تسهیلات تبره ۳۵ و تسهیلات ازدواج در استان را ارئه نمودند.

  استاندار محترم نیز پس از شنیدن گزارشات ضمن تشکر از همه اعضا بر لزوم ادامه اقدامات با توان بیشتر و استفاده حداکثری از بخش خصوصی تاکید داشتند . ایشان اعلام نمودند توجه به تولید صرفا توجه به صنعت و کشاورزی نیست و بخشهای خدماتی از جمله گردشگری در صورت توجه میبتوانند با ایجاد بازار مناسب برای بخش صنعت و کشاورزی موجب رشد و پیشرفت تولید گردند .لذا ایشان با توجه به ظرفیت مناسب گردشگری در استان بر لزوم توجه به این بخش تاکید و آن را به

  عنوان بخش مستعد افزایش اشتغال استان اعلام نمودند. در ادامه ایشان بررسی مشکلات واحدهای تولیدی از حیث بازار ، توان فنی و توان مدیریتی را جدی دانسته و عنوان نمودند سرمایه گذار میبایست اهل سرمایه گذاری بوده و توان و دانش فنی لازم را داشته باشد.

  در ادامه ایشان از بانکهای استان خواستند تا با توجه به ظرفیت مناسب استان ، در پرداخت تسهیلات و هماهنگی با دبیرخانه کارگروه تعامل بیشتری را داشته باشند.  

  در پایان ایشان عنوان نمودند که همه افراد میبایست تمامی تلاش خود را انجام دهند تا نقشی در اجرای سیاستهای نظام جمهوری اسلامی داشته باشند.