ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، ۲۲ ام مهر, ۱۳۹۶، ساعت ۱۲:۳۰

مصوبات

دستور

۱- گزارش وضعیت متقاضیان تسهیلات رونق تولید و سامانه بهین یاب به واحدهای صنعتی و کشاورزی .

استانی

زمان مکان

شنبه - ۲۲ ام مهر, ۱۳۹۶, ساعت ۱۲:۳۰
سالن جلسات دفتر استاندار

اعضا

 • پس از تلاوت آیاتی از قرآن مجید و قرائت وصیت نامه شهید والا مقام اسلام ، ابتدای جلسه جناب آقای مهندس پرزحمت ریاست محترم سازمان صنعت ، معدن و تجارت گزارشی از آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات رونق تولید را در مقایسه با کشور و عملکرد کارگروه تسهیل و کمیته بررسی و آخرین وضعیت متقاضیان در روند پرداخت توسط بانکها را ارائه کردند. ایشان در گزارش خود بیان داشتند تاکنون ۱۲۸۲  فقره ثبت نام شده است که شامل ۶۲۸  فقره در بخش صنعت و معدن و ۶۵۴  فقره در بخش کشاورزی بوده است و پرداختی تسهیلات در مجموع بخش صنعت و کشاورزی ۸۰  فقره می باشد .

  بانکها نیز در خصوص تعداد و مبلغ  پرداخت ها و برنامه پرداخت در هفته آینده گزارش خود را ارائه کردند .

  بعد از گزارش بانکها جناب آقای حضرتی ریاست محترم سازمان میراث فرهنگی و گردشگری گزارشی از آخرین وضعیت پیشرفت ساخت هتل آپارتمان ها و سایر پروژه ها ارائه نمودند.

       سپس جناب آقای دکتر محمدی نماینده محترم مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر و تشکر از تشکیل جلسات و پیگیری های انجام شده ، بیان نمودند اولویت کشور ایران در حال حاضر اقتصاد است و با توجه به رتبه اول در تعداد و مبلغ پرداخت با توجه به پتانسیلهای موجود در استان خواستار تلاش بیشتری شدند و از بانک ها خواستند در بررسی تقاضا ها تسریع نموده و پرداخت ها با سرعت بیشتر انجام شود .

      همچنین سرکار خانم مهندس زرآبادی نماینده محترم مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی بیان داشتند باید صنایع بزرگ نیز مورد توجه قرار گیرند تا از تعدیل نیروی انسانی آنها جلوگیری شود .

  ایشان در خصوص گردشگری نیز اعلام کردند با توجه به اینکه استان قزوین یک توقفگاه موقت است باید با دقت بیشتری پیگیری شود و در احداث هتل ها مطالعه شود و در پایان از کلیه بانکها و دبیر جلسه و استانداری تقدیر و تشکر نمودند .

      در پایان جناب آقای دکتر حبیبی معاونت محترم هماهنگی امور اقتصادی استانداری توضیحاتی ارائه کردند ، ایشان فرمودند حتی نسبت به شش ماهه مشابه سال گذشته ۱۱ % نیز تعدیل نیرو کمتر صورت گرفته است و پیگیری های صورت گرفته در خصوص اعتبارات صنایع بزرگ و همچنین امکان ثبت نام بخش گردشگری در سامانه بهین یاب را گزارش نمودند .

   ایشان نیز نسبت به روند پرداخت تسهیلات رونق تولید اعلام نارضایتی کردند و خواستار تلاش بیشتر از قبل جهت تسریع در امور پرداخت شدند .