ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، ۰۶ ام آبان, ۱۳۹۶، ساعت ۱۲:۳۰

مصوبات

دستور

۱- گزارش وضعیت متقاضیان تسهیلات رونق تولید و سامانه بهین یاب به واحدهای صنعتی و کشاورزی . ۲- رسیدگی به مشکلات واحدهای اقتصادی

استانی

زمان مکان

شنبه - ۰۶ ام آبان, ۱۳۹۶, ساعت ۱۲:۳۰
سالن جلسات دفتر استاندار

اعضا

پس از تلاوت آیاتی از قرآن مجید و قرائت وصیت نامه شهید والا مقام اسلام ، ابتدای جلسه جناب آقای مهندس پرزحمت ریاست محترم سازمان صنعت ، معدن و تجارت گزارشی از آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات رونق تولید را در مقایسه با کشور و عملکرد کارگروه تسهیل و کمیته بررسی و آخرین وضعیت متقاضیان در روند پرداخت توسط بانکها ارائه کردند. ایشان در گزارش خود عنوان نمودند تاکنون ۱۳۶۳  فقره ثبت نام صورت گرفته است شامل ۶۵۰  فقره در بخش صنعت و معدن و ۷۱۳  فقره در بخش کشاورزی بوده است و ۱۱۷  فقره تسهیلات در مجموع بخش صنعت و کشاورزی ، پرداخت شده است که۸۲ فقره پرداختی مربوط به صنعت و معدن و ۳۵ فقره مربوط به کشاورزی بوده است و بانکها از نظر رتبه میزان مبلغ پرداختی به ترتیب بانکهای تجارت ، سپه و صادرات در رتبه اول تا سوم استانی قرار دارند .

  

  همچنین در خصوص پرداخت ها در دو بخش طرح و واحد صنعتی و کشاورزی و واحدهای درمراحل مصوب ، پذیرفته شده ، رد شده ها گزارش ارائه نمودند . بانکها نیز در خصوص تعداد و مبلغ  پرداخت ها و برنامه پرداخت در هفته آینده گزارش خود را ارائه کردند . نمایندگان کمیته امداد و بهزیستی نیز گزارشی از آخرین وضعیت خود ارائه نمودند .

 

    در پایان جناب آقای دکتر حبیبی معاونت محترم هماهنگی امور اقتصادی استانداری ، ابراز نمودند که برای موفقیت در اشتغالزایی از شیوه های نوین باید استفاده کنیم و باید پیگیری های منسجم هم داشته باشیم تا با همراهی و همکاری و اتخاذ روند بهتر، هرچه سریعتر به اهداف عالی برسیم .

ایشان عنوان نمودند بانک ها باید رغبت و انگیزه پرداخت در بخش طرح ها و سرمایه ثابت را داشته باشند تا بتوانیم اشتغالزایی ایجاد کنیم و از دبیر کارگروه وجهاد کشاورزی درخواست نمودند در خصوص ثبت نام هایی که تاکنون تعیین تکلیف یا بازدید نشده اند ، پیگیری کنند .