ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، ۱۵ ام آبان, ۱۳۹۶، ساعت ۰۹:۰۰

دستور

۱- بررسی مشکلات شرکتهای فولاد قزوین و پارس آرمان شفق

استانی

زمان مکان

دوشنبه - ۱۵ ام آبان, ۱۳۹۶, ساعت ۰۹:۰۰
اتاق جلسات سازمان صنعت معدن و تجارت

اعضا

با توجه به حساسیت موضوع در ابتدا مدعوین جلسه توضیحات را به شرح ذیل ارائه نمودند:

 1. جناب اقای یزدانیان نماینده محترم اداره کل تصفیه و امور ورشکستگی قوه قضائیه اعلام نمودند در حال حاضر ورشکستگی دو شرکت قطعی نشده و هر دو شرکت در اختیار آن اداره کل بوده و جهت جلوگیری از توقف تولید و تعدیل  نیرو شرکتها تا زمان قطعی شدن رای دادگاه در خصوص ورشکستگی یا نقض آن ، اجاره داده شده است . طبق گفته ایشان در حال حاضر ( تا زمانی که شرکت در اختیار آن اداره کل باشد ) طبق قانون ارگانها ، بانکها و شرکتهای خدمات رسان نمیتوانند برای شرکت اجرائیه صادر نمایند . ضمنا طلب کاران میبایست طلب خود را بصورت مکتوب و با ارائه مدارک کامل به آن اداره کل تصفیه و امور ورشکستگی اعلام نمایند. ایشان در ادامه عنوان نمودند شرکت بدهی معوق کارگری نداشته و کلیه پرسنل حقوق را دریافت نمودند و افراد خارج شده با میل شخصی خارج شده اند و پس از واگذاری به شخص جدید تعدیل اتفاق افتاده و امکان اجبار در خصوص عدم تعدیل نیرو وجود ندارد ولی میتوان با مستاجر در این خصوص رایزنیهای لازم را انجام داد.
 2. در ادامه آقای آقاجانی نماینده اداره کل کار اعلام نمودند در دو سال گذشته بیش از ۱۵۰ نفر تعدیل نیرو داشتند و درخواست نمودند از تعدیل نیرو جلوگیری شود.
 3. در ادامه نمایندگان ارگانها میزان مطالبات خود را اعلام نمودند .
 • بانک اقتصاد نوین ۹۵۰ میلیارد ریال
 • بانک تجارت ۳۰ میلیارد ریال
 • بانک ملت ۱۵۰۰ میلیارد ریال
 • امور مالیاتی ۱۴۰۰ میلیارد ریال
 • تامیین اجتماعی ۲۶۶۰ میلیون ریال
 • شرکت برق ۴۵۲۰ میلیون ریال که در حال حاضر تعیین تکلیف شده و شرکت ضمن پرداخت بدهی جاری ماهیانه ۱۲۰۰ میلیون ریال از بدهی را پرداخت میکند.
 • شرکت گاز بدهی جزئیست که در حال حاضر مشکلی وجود ندارد.
 1. در ادامه بانک ملت و امور مالیاتی به نحوه بررسی ورشکستگی که بر اساس صورتهای مالی اعلام شده خود شرکت ها بود اعتراض نمودند و درخواست نمودند اداره کل تصفیه و امور ورشکستگی این موارد را در نظر بگیرد.

نمایندگان خانه صنعت و اتاق بازرگانی نیز از نماینده اداره کل تصفیه و امور ورشکستگی درخواست نمودند موضوع را با حساسیت پیگیری نمایند و در خصوص مستاجر حتما پیگیری نمایند تا مستاجر دارای صلاحیت لازم باشد تا بتواند ضمن حفظ تولید اشتغال شرکت را نیز حفظ نماید.در پایان جناب آقای میرزاعباسی معاون امور صنایع سازمان صمت و آقای بغدادی نماینده استانداری نیز ضمن حساسیت شرکت و لزوم بررسی دقیق موضوع عدم تعدیل نیرو را برای استان حساس دانسته و در این خصوص از نماینده اداره کل تصفیه و امور ورشکستگی درخواست مساعدت لازم را داشتند.