ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، ۲۰ ام آبان, ۱۳۹۶، ساعت ۱۰:۰۰

مصوبات

دستور

۱- گزارش وضعیت متقاضیان تسهیلات رونق تولید و سامانه بهین یاب به واحدهای صنعتی و کشاورزی

استانی

زمان مکان

شنبه - ۲۰ ام آبان, ۱۳۹۶, ساعت ۱۰:۰۰
سالن جلسات دفتر استاندار

اعضا

پس از تلاوت آیاتی از قرآن مجید و قرائت وصیت نامه شهید والا مقام اسلام ، ابتدای جلسه جناب آقای مهندس پرزحمت گزارشی از آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات رونق تولید را در مقایسه با کشور و عملکرد کارگروه تسهیل و کمیته بررسی و آخرین وضعیت متقاضیان در روند پرداخت توسط بانکها ارائه کردند. ایشان در گزارش خود عنوان نمودند تاکنون ۱۴۲۱  فقره ثبت نام صورت گرفته است شامل ۶۶۹  فقره در بخش صنعت و معدن و ۷۵۲  فقره در بخش کشاورزی و ۱۴۲  فقره تسهیلات در مجموع بخش صنعت و کشاورزی ، پرداخت شده است که ۹۱ فقره پرداختی مربوط به صنعت و معدن و ۵۱ فقره مربوط به کشاورزی بوده است ، همچنین در خصوص پرداخت ها در دو بخش طرح و واحد صنعتی و کشاورزی و واحدهای درمراحل مصوب ، پذیرفته شده ، رد شده ها گزارش ارائه نمودند و در پایان گزارش خود اشاره کردند که دو بخشنامه جدید از وزارتخانه ارسال شده است با این مضمون که تصمیم نهایی در خصوص متقاضیان تسهیلات با اشتغال بالای ۱۰۰ نفر و درخواست بالای ۳۰ میلیارد ریال با کارگروه تسهیل استان می باشد . بانکها نیز در خصوص تعداد و مبلغ  پرداخت ها و برنامه پرداخت تسهیلات رونق تولید در هفته جاری گزارش خود را ارائه کردند . در بخش دوم نیز گزارش آخرین وضعیت جلسات رفع موانع تولید توسط دبیر جلسه ارائه شد .

 سپس جناب آقای دکتر حبیبی توضیحاتی در خصوص نوع وثایق متقاضیان تسهیلات کشاورزی و روستایی بیان نمودند .

      در انتهای جلسه جناب آقای مهندس زاهدی استاندار محترم از مدیران بانکها خواستند تا پرداخت تسهیلات در بخش سرمایه ثابت و بازسازی و نوسازی را در اولویت قرار دهند و از سازمان صنعت ، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی خواستند تعداد جلسات و مصوبات کمیته بررسی را افزایش دهند و ۴ ماهه باقیمانده سال با سرعت بیشتری اقدام نمایند . درخصوص متقاضیانی که مراجعه و پیگیری نمی کنند تکلیف شود و یا اگر چنانچه در تهیه یا تکمیل مدارک مشکل دارند پیگیری و راهنمایی شوند .

      در پایان جلسه عنوان کردند مسئولیت ما میطلبد که با کمک یکدیگر در جهت بهبود وضعیت اشتغال استان و کشور هرچه بیشتر از قبل بکوشیم و نحوه برخورد با سرمایه گذاران ملاک ارزیابی استانداری خواهد بود .