ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، ۱۱ ام آذر, ۱۳۹۶، ساعت ۱۲:۳۰

مصوبات

دستور

۱- گزارش وضعیت متقاضیان تسهیلات رونق تولید و سامانه بهین یاب به واحدهای صنعتی و کشاورزی

استانی

زمان مکان

شنبه - ۱۱ ام آذر, ۱۳۹۶, ساعت ۱۲:۳۰
سالن جلسات دفتر استاندار

اعضا

پس از تلاوت آیاتی از قرآن مجید و قرائت وصیت نامه شهید والا مقام اسلام ، ابتدای جلسه جناب آقای مهندس پرزحمت گزارشی از آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات رونق تولید را در مقایسه با کشور و عملکرد کارگروه تسهیل و کمیته بررسی و آخرین وضعیت متقاضیان در روند پرداخت توسط بانکها ارائه کردند. ایشان در گزارش خود عنوان نمودند تاکنون ۱۵۷۱  فقره ثبت نام صورت گرفته است شامل ۷۱۰  فقره در بخش صنعت و معدن و ۸۶۱  فقره در بخش کشاورزی و ۲۱۹  فقره تسهیلات در مجموع بخش صنعت و کشاورزی ، پرداخت شده است که ۱۱۱ فقره پرداختی مربوط به صنعت و معدن و ۱۰۸ فقره مربوط به کشاورزی بوده است ، همچنین در خصوص پرداخت ها در دو بخش طرح و واحد صنعتی و کشاورزی و واحدهای درمراحل مصوب ، پذیرفته شده ، رد شده ها گزارش ارائه نمودند و در پایان گزارش خود اشاره کردند که مدیران بانکها در خصوص واحدهای بزرگ متقاضی تسهیلات بیشتر از سی هزار میلیارد ریال و با اشتغال بالای صد نفر را به دبیر جلسه اعلام کنند تا پس از بررسی و داشتن شرایط پرداخت در جلسات کارگروه مصوب شوند . بانکها نیز در خصوص تعداد و مبلغ  پرداخت ها و برنامه پرداخت تسهیلات رونق تولید در هفته جاری گزارش خود را ارائه کردند . در بخش دوم نیز گزارش آخرین وضعیت جلسات رفع موانع تولید توسط دبیر جلسه ارائه شد .

 سپس جناب آقای دکتر حبیبی از بانکهای تجارت و سپه بابت رتبه اول و دوم در پرداخت تسهیلات بهین یاب تقدیر نمودند و به مدیران بانکها اعلام کردند و در خصوص طرح های نیمه تمام و بالای ۶۰ % برنامه پرداختی بهتری داشته باشید تا چیزی نزدیک به ۲۰۰۰۰ شغل ایجادی خواهیم داشت .

     جناب آقای سلیمانی فرماندار محترم شهرستان آوج نیز پس از اعلام ظرفیت این شهرستان در خصوص سرمایه گذاری اظهار نمودند ۷ معدنی که در شهرستان آوج موجود می باشد نیاز به حمایت بابت اخذ تسهیلات دارند .

    در انتهای جلسه جناب آقای مهندس زاهدی استاندار محترم از مدیران بانکها بر حمایت حداکثری از واحدهای تولیدی استان تاکید کرده و فرمودند باید از واحدهای تولیدی و طرحهای استان که دچار مشکلاتی هستند، حمایت جدی صورت بگیرد .