ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، ۰۲ ام دى, ۱۳۹۶، ساعت ۱۰:۰۰

مصوبات

دستور

۱- گزارش وضعیت متقاضیان تسهیلات رونق تولید و سامانه بهین یاب به واحدهای صنعتی و کشاورزی ۲- رسیدگی به مشکلات واحدهای تولیدی

استانی

زمان مکان

شنبه - ۰۲ ام دى, ۱۳۹۶, ساعت ۱۰:۰۰
سالن جلسات دفتر استاندار

اعضا

پس از تلاوت آیاتی از قرآن مجید و قرائت وصیت نامه شهید والا مقام اسلام ، ابتدای جلسه جناب آقای مهندس پرزحمت گزارشی از آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات رونق تولید را در مقایسه با کشور و عملکرد کارگروه تسهیل و کمیته بررسی و آخرین وضعیت متقاضیان در روند پرداخت توسط بانکها ارائه کردند. ایشان در گزارش خود عنوان نمودند تاکنون ۱۶۸۳  فقره ثبت نام صورت گرفته است شامل ۷۳۴  فقره در بخش صنعت و معدن و ۹۴۹  فقره در بخش کشاورزی و ۲۹۴  فقره تسهیلات در مجموع بخش صنعت و کشاورزی ، پرداخت شده است که ۱۳۴ فقره پرداختی مربوط به صنعت و معدن و ۱۶۰ فقره مربوط به کشاورزی بوده است ، همچنین در خصوص پرداخت ها در دو بخش طرح و واحد صنعتی و کشاورزی و واحدهای درمراحل مصوب ، پذیرفته شده ، رد شده ها گزارش ارائه نمودند و در پایان گزارش جناب آقای مهندس پرزحمت به رتبه استان از نظر تعداد و مبلغ پرداختی و به تعداد جلسات کمیته بررسی و تعداد بررسی و مصوبات اشاره کردند . بانکها نیز در خصوص تعداد و مبلغ  پرداخت ها و برنامه پرداخت تسهیلات رونق تولید در هفته جاری گزارش خود را ارائه کردند . مهندس پرزحمت همچنین در انتهای گزارش خود مجددا خواستار همکاری در بخش بازسازی و نوسازی شدند .

      سپس مدیرکل محترم تعاون ، کار و رفاه اجتماعی، فرماندار محترم شهرستان قزوین ، فرماندار محترم شهرستان البرز ، نماینده محترم خانه صنعت و معدن ، نمایندگان محترم خانه کار و کارگر و مدیرکل محترم سازمان صمت گزارشی در خصوص مشکلات کارگران و آخرین وضعیت ایجاد اشتغال و تعدیل نیروی انسانی از سوی واحدهای صنعتی و کشاورزی ارائه نمودند .

      همچنین جناب آقای دکتر حبیبی معاونت محترم هماهنگی امور اقتصادی استانداری جهت ثبت پرداخت تسهیلات مستقیم در سامانه توسط بانکها تاکید نمودند تا رتبه استانی ارتقا یابد و در خصوص واحدهای گردشگری نیز اقدام بایسته معمول دارند .

      در پایان جلسه جناب آقای مهندس زاهدی استاندار محترم باتوجه به ضیق وقت تا پایان سال ، از بانکها خواستند تا بیشتراز قبل پیگیری داشته باشند و تاکید کردند در بخش بازسازی و نوسازی که بصورت یک ساختار زیر بنایی عمل میکند جزء اهداف اصلی بانکها باشد و در مورد تعدیل نیرو نیز فرمودند این موضوع در آینده امری طبیعی و قابل پذیرش خواهد بود چراکه پیشرفت تکنولوژی چه در بخش صنعت و چه در حوزه کشاورزی باعث میشود از نیروی کار انسانی کاسته شود و بیشتر در بخشهای خدمات ،IT و گردشگری بکارگیری شوند . در مورد روابط بین کارفرما با کارگران و کار نیز  روابط باید به گونه ای باشد که کارفرما ، کارگر و حتی کار دچار مشکل نشود و در پایان از مدیران دستگاهها خواستند تا با تعامل با یکدیگر در سازندگی بیشتر استان کوشا باشیم .