ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، ۰۹ ام دى, ۱۳۹۶، ساعت ۱۲:۳۰

مصوبات

دستور

۱- گزارش وضعیت متقاضیان تسهیلات رونق تولید و سامانه بهین یاب به واحدهای صنعتی و کشاورزی ۲- رسیدگی به مشکلات واحدهای تولیدی

استانی

زمان مکان

شنبه - ۰۹ ام دى, ۱۳۹۶, ساعت ۱۲:۳۰
جلسات استانداری

اعضا

پس از تلاوت آیاتی از قرآن مجید و قرائت وصیت نامه شهید والا مقام اسلام ، ابتدای جلسه جناب آقای مهندس پرزحمت گزارشی از آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات رونق تولید را در مقایسه با کشور و عملکرد کارگروه تسهیل و کمیته بررسی و آخرین وضعیت متقاضیان در روند پرداخت توسط بانکها ارائه کردند. ایشان در گزارش خود عنوان نمودند تاکنون ۱۶۹۴  فقره ثبت نام صورت گرفته است شامل ۷۴۰  فقره در بخش صنعت و معدن و ۹۵۴  فقره در بخش کشاورزی و ۳۱۹  فقره تسهیلات در مجموع بخش صنعت و کشاورزی ، پرداخت شده است که ۱۴۶ فقره پرداختی مربوط به صنعت و معدن و ۱۷۳ فقره مربوط به کشاورزی بوده است ، همچنین در خصوص پرداخت ها در دو بخش طرح و واحد صنعتی و کشاورزی و واحدهای درمراحل مصوب ، پذیرفته شده ، رد شده ها گزارش ارائه نمودند و در پایان گزارش جناب آقای مهندس پرزحمت به رتبه استان از نظر تعداد و مبلغ پرداختی و به تعداد جلسات کمیته بررسی و تعداد بررسی و مصوبات اشاره کردند . بانکها نیز در خصوص تعداد و مبلغ  پرداخت ها و برنامه پرداخت تسهیلات رونق تولید در هفته جاری گزارش خود را ارائه کردند . در انتهای جلسه رسیدگی به تعدادی از واحدهای صنعتی که در کمیته فرعی نتیجه قطعی حاصل نشده بود در جلسه مطرح و تصمیماتی اتخاذ گردید .

      در پایان جلسه جناب آقای دکتر حبیبی معاونت محترم هماهنگی امور اقتصادی استانداری ضمن تشکر از دستگاهها ، توصیه نمودند استان میتواند با تلاش بیشتر در روند پرداخت ، رتبه های بهتری را نیز کسب کند و اشاره فرمودند با توجه به اینکه استان یکی از قطب های تولید مرغ و تخم مرغ کشور هست و با شیوع آنفولانزای مرغی که تلفات زیادی  در استان شاهد بودیم لازم است مساعدت لازم در بازپرداخت تسهیلات صورت پذیرد . همچنین به دستگاههای اجرائی ، نظارتی و فرمانداران محترم تاکید نمودند در خصوص متقاضیانی که تسهیلات  گرفته اند راستی آزمایی داشته باشید تا میزان حصول اهداف پرداختها مشخص و میزان موفقیت و انحراف نمایان شود .