ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، ۳۰ ام دى, ۱۳۹۶، ساعت ۰۸:۰۰

مصوبات

دستور

۱- گزارش وضعیت متقاضیان تسهیلات رونق تولید و سامانه بهین یاب به واحدهای صنعتی و کشاورزی ۲- رسیدگی به مشکلات واحدهای تولیدی

استانی

زمان مکان

شنبه - ۳۰ ام دى, ۱۳۹۶, ساعت ۰۸:۰۰
جلسات استانداری

اعضا

پس از تلاوت آیاتی از قرآن مجید و قرائت وصیت نامه شهید والا مقام اسلام ، ابتدای جلسه جناب آقای مهندس پرزحمت گزارشی از آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات رونق تولید را در مقایسه با کشور و عملکرد کارگروه تسهیل و کمیته بررسی و آخرین وضعیت متقاضیان در روند پرداخت توسط بانکها ارائه کردند. ایشان در گزارش خود عنوان نمودند تاکنون ۱۶۹۳  فقره ثبت نام صورت گرفته است شامل ۷۳۹  فقره در بخش صنعت و معدن و ۹۵۴  فقره در بخش کشاورزی و ۳۷۱  فقره تسهیلات در مجموع بخش صنعت و کشاورزی ، پرداخت شده است که ۱۶۳ فقره پرداختی مربوط به صنعت و معدن و ۲۰۸ فقره مربوط به کشاورزی بوده است ، همچنین در خصوص پرداخت ها در دو بخش طرح و واحد صنعتی و کشاورزی و واحدهای درمراحل مصوب ، پذیرفته شده ، رد شده ها گزارش ارائه نمودند و در پایان گزارش جناب آقای مهندس پرزحمت به رتبه استان از نظر تعداد و مبلغ پرداختی و به تعداد جلسات کمیته بررسی و تعداد بررسی و مصوبات اشاره کردند و همچنین مجددا یادآوری نمودند دو سامانه بازسازی و نوسازی و میراث فرهنگی و گردشگری فعال و آماده خدمت رسانی میباشد . در ادامه بانکها نیز در خصوص تعداد و مبلغ  پرداخت ها و برنامه پرداخت تسهیلات رونق تولید در هفته جاری گزارش خود را ارائه کردند و پس از بانکها جناب اقای حضرتی ها نیز گزاش خود را بیان کردند . در ادامه  مسائل تعدادی از واحدهای صنعتی که در کمیته فرعی نتیجه قطعی حاصل نشده بود در جلسه مطرح و تصمیماتی اتخاذ گردید .

      در پایان جلسه جناب آقای دکتر حبیبی معاونت محترم هماهنگی امور اقتصادی استانداری به مدیران دستگاههای حاضر فرمودند باتوجه به شناخت اولیه ای که همه از متقاضیان تسهیلات بخش بازسازی و نوسازی داریم با آنها مساعدت لازم را داشته باشید تا پس از پرداخت تسهیلات رتبه استان ارتقا پیدا کند. ایشان همچنین مجددا اعلام کردند باتوجه به قرار گرفتن در پایان سال به تلاش مضاعفی نیاز است که جز با همت مدیران قابل دستیابی نخواهد بود .