ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، ۰۸ ام ارديبهشت, ۱۳۹۷، ساعت ۰۸:۰۰

مصوبات

دستور

۱- ارائه گزارش تسهیلات رونق تولید در سامانه بهین یاب ۲- ارائه گزارش تسهیلات بازسازی و نوسازی توسط بانکها ۳- ارائه گزارش تسهیلات رونق گردشگری توسط سازمان صنایع دستی میراث فرهنگی و گردشگری ۴- بررسی درخواست رفع مشکل واحدهای تولیدی

استانی

زمان مکان

شنبه - ۰۸ ام ارديبهشت, ۱۳۹۷, ساعت ۰۸:۰۰
سالن جلسات دفتر استاندار

اعضا

پس از تلاوت آیاتی از قرآن مجید و قرائت وصیت نامه شهید والا مقام اسلام ، ابتدای جلسه جناب آقای مهندس پرزحمت ریاست سازمان صنعت ، معدن و تجارت ضمن خیرمقدم و تبریک بمناسبت اعیاد شعبانیه ، گزارشی از آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات رونق تولید را در مقایسه با کشور و عملکرد کارگروه تسهیل و کمیته بررسی و آخرین وضعیت متقاضیان در روند پرداخت توسط بانکها ارائه کردند . ایشان در گزارش خود عنوان نمودند تاکنون ۱۸۰۰  فقره ثبت نام صورت گرفته است و از این تعداد ۵۳۱  فقره تسهیلات در مجموع بخش صنعت و کشاورزی ، پرداخت شده است که ۲۲۶ فقره پرداختی مربوط به صنعت و معدن و ۳۰۵ فقره مربوط به کشاورزی بوده است ، همچنین در خصوص پرداخت ها در دو بخش طرح و واحد صنعتی و کشاورزی و واحدهای درمراحل مصوب ، پذیرفته شده ، رد شده ها و پرداخت مستقیم گزارش ارائه نمودند و در پایان گزارش رتبه استان از نظر تعداد و مبلغ پرداختی و به تعداد جلسات کمیته بررسی و تعداد بررسی و مصوبات اشاره کردند و همچنین آقای مهندس پرزحمت گزارش آخرین وضعیت موجود دو سامانه بازسازی و نوسازی و میراث فرهنگی و گردشگری را ارائه کردند و به پرداخت تسهیلات بصورت مستقیم و انتقالی نیز اشاره نمودند . در ادامه نیز بانکها ، در خصوص تعداد و مبلغ  پرداخت ها و برنامه پرداخت تسهیلات رونق تولید در هفته جاری ، گزارش ارائه کردند . 

در انتهای جلسه جناب آقای دکتر محمدی نماینده محترم مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و تشکر از اقدامات استاندار محترم خواستار نظارت مستمر مناسب برای اینکه منابع به مقصد برسد تا به تثبیت و ایجاد اشتغال برسیم و اینکه پرداخت تسهیلات هدفمند باشد و شرایط واحد و طرح بطوری باشد که با پرداخت تسهیلات به نتیجه برسیم و سایر پارامترهای مورد نیاز تامین شده باشد و یا با پیگیری تامین گردد  وگردشگری و اصناف را حائز اهمیت دانستند استاندار محترم نیز با اشاره به شعار سال و حمایت از کالای ایرانی به ابعاد مختلف آن پرداختند . همچنین بر اهمیت ارائه تسهیلات با فرآیند منطقی و پرهیز از اصرار به پرداخت تسهیلات بدون حاصل وانجام بازنگری مناسب برای تقاضاهای رد شده تاکید نمودند . از بانکهایی که از میانگین کشوری پائین تر هستند خواستند تلاش بیشتری نمایند و با توجه به ظرفیت استان خواستار ارتقای رتبه استان شدند . همچنین پرداخت تسهیلات به طرح های نیمه تمام و طرح های بازسازی و نوسازی در اولویت قرار گیرد و معاونت محترم اقتصادی استانداری میزان موفقیت گیرندگان تسهیلات را ارزیابی نمایند . فرمانداران نیز نظارت کامل به نحوه هزینه کرد تسهیلات و راستی آزمایی واقعی تر داشته باشند . ایشان اعلام کردند که گردشگری بخش مهمی بوده و باید مورد توجه قرار گیرد . اصناف نیز می بایست مورد حمایت قرار گیرند .