شرکت های دانش بنیان؛موتور محرک رونق تولید هستند

عبدالمحمد زاهدی
چهارشنبه, فروردين ۲۸, ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۲

شرکت های دانش بنیان؛موتور محرک رونق تولید هستند

استاندار قزوین گفت: شرکت های دانش بنیان با محوریت ارایه خدمات در حوزه اقتصاد، موتور محرک رونق تولید هستند و باید از ظرفیت آنها نهایت بهره برداری متناسب با نامگذاری سال صورت گیرد.

 عبدالمحمد زاهدی روز چهارشنبه در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان قزوین افزود: هیچ دلیلی ندارد که همه شرکت های دانش بنیان تولیدی باشند چون ارایه فعالیت های خدماتی نیز از پیش فرض های اساسی برای رونق تولید است.
وی در خصوص مشکلات شرکت دانش محور البرز که در این جلسه به آنها پرداخته شد، گفت: نبود فضای مناسب از مشکلات اساسی این واحد است و باید مکانی خاص برای فعالیت های این شرکت و سایر شرکت های دانش بنیان در استان در نظر گرفته شود.
زاهدی با تاکید بر برون سپاری خدمات از سوی دستگاه های دولتی، اظهار داشت: دستگاه های دولتی می توانند ارایه خدمات را به بخش های خصوصی و شرکت های دانش بنیان واگذار کرده و در قالب یک توافق مشترک با شرکت ها زمینه فعالیت آنها را افزایش دهند.
استاندار قزوین به مشکلات شرکت دانش بنیان آب آرا که در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی امروز به آنها پرداخته شد، اشاره کرد و گفت: این شرکت در حوزه طراحی آب نمای مدرن موزیکال و پیشرفته در استان فعالیت می کند و لازم است که اطلاعات کاملی از نحوه فعالیت این شرکت به دهیاری ها و شهرداری های استان ارسال شود تا شاهد رونق بیشتر جاذبه های گردشگری استان و فعالیت این شرکت باشیم.
این مسئول به مشکلات مالیاتی شرکت های دانش بنیان اشاره کرد و اظهار داشت: برای حل مشکلات مالیاتی این شرکت ها باید رییس سازمان امور مالیاتی استان قزوین هفته ای یکبار در پارک علم و فناوری حضور پیدا کرده و مشکلات شرکت های دانش بنیان را بررسی کند.
مسئول ارشد اجرایی استان ادامه داد: مشکل اصلی این واحدها اطلاع نداشتن از قوانین مالیاتی و بازار است و باید یک برنامه آموزشی مدون و جامع برای این شرکت های نوپا فراهم شود.
زاهدی در خصوص صادرات و واردات واحد‌های دانش بنیان گفت: هم اکنون اتاق بازرگانی و اتحادیه صادر کنندگان استان آماده همکاری با این شرکت ها است و این واحدهای به جای دغدغه صادرات و واردات باید روی تولید دانش بنیان تمرکز کنند.
استاندار قزوین خاطرنشان کرد: همه دستگاه ها باید ظرف مدت یک هفته گزارشی در حوزه کسب و کار ارائه کنند و هرگونه کوتاهی دستگاه ها در این زمینمه به معنی اهتمام نداشتن به رونق تولید و کسب و کار است. 
زاهدی یادآور شد: فعالیت ستاد اقتصاد مقاومتی استان در سال گذشته و کسب رتبه برتر در کشور باید محرکی به منظور تلاش بیشتر در سال جاری باشد و باید دستگاه های اجرایی استان در سال رونق تولید اهتمام و تلاش بیشتری از خود نشان دهند.