آماده عملیاتی شدن شهرک ۱۰۰۰ هکتاری نیروگاه خورشیدی در قزوین هستیم

ابوالفضل یاری
دوشنبه, مهر ۱, ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۴

آماده عملیاتی شدن شهرک ۱۰۰۰ هکتاری نیروگاه خورشیدی در قزوین هستیم

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قزوین گفت: با وجود تقاضای سرمایه گذاری بخش خصوصی و بسترسازی مناسب انجام شده آماده احداث شهرک ۱۰۰۰ هکتاری نیروگاه خورشیدی در استان قزوین هستیم.

ابوالفضل یاری در این جلسه گفت: پهنه بندی انرژی پاک در استان صورت گرفته و با حضور بخش خصوصی آمادگی داریم شهرک یک هزار هکتاری انرژی را در استان احداث کنیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قزوین تصریح کرد: یکی از مشکلات ما در راه اندازی شهرک انرژی احداث پست برق است که در برآورد اولیه حدود ۳۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و به نظر می رسد دستاوردهای احداث نیروگاه خورشید از جمله اشتغال و درآمدهای اقتصادی تامین این زیرساخت از سوی دولت را توجیه پذیر می کند.

یاری اضافه کرد: ساخت کارخانه تولید موتورهای سه سیلندر با تکنولوژی روز اروپا و ظرفیت ۵۰۰ هزار دستگاه در سال و اجرای شهرک انرژی می تواند چهره استان قزوین را متحول کند و باید همه مدیران دستگاههای اجرایی در عملیاتی شدن این پروژه ها همت کنند و دغدغه داشته باشند.

وی گفت: نحوه برخورد ما با سرمایه گذار خارجی بسیار مهم است و باید با تامین زیرساخت و امنیت لازم بتوانیم اعتماد متقاضیان ورود به استان را جلب کرده و شرایط را برای آنها تسهیل و هموار کنیم.

یاری اظهارداشت: سیاست و رویکرد ما در استان توسعه طرح های انرژی پاک است و در این راستا با اختصاص یک هزار هکتار زمین امیدواریم اتفاق خوبی در استان رقم بخورد و چند سرمایه گذار بزرگی که وارد کار شده اند با همراهی مدیران بتوانند طرح های خود را عملیاتی کرده و به اشتغال و رونق تولید ما کمک کنند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قزوین تصریح کرد: خوشبختانه دو سرمایه گذاری که برای ساخت پنل های خورشیدی و نیروگاه پاک و موتور خودرو وارد قزوین شده اند از سرمایه گذاران توانمند و کاربلد هستند که می توانند با این طرح ها به تولید محصولات برند در استان کمک کرده و نقش مهمی در تامین اشتغال استان هم داشته باشند لذا انتظار دایم مدیران دستگاههای مرتبط با آنها همکاری خوبی داشته باشند.