تبدیل علم به محصول و ثروت و استفاده از پژوهش را جدی بگیریم

داود محمدی
دوشنبه, مهر ۱, ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۳

تبدیل علم به محصول و ثروت و استفاده از پژوهش را جدی بگیریم

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی گفت: تبدیل علم به ثروت و استفاده از تحقیقات و پژوهش برای رونق تولید و اقتصاد ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

داود محمدی درجلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان قزوین ظهر یکشنبه با حضور سید علی محمد موسوی معاون وزیر و رئیس سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران، جمالی پور استاندار، منوچهر حبیبی معاون سیاسی امنیتی، علی فرخزاد معاون عمرانی، ابوالفضل یاری رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی، و مدیران دستگاههای اجرایی در استانداری برگزار شد. گفت: فلسفه تشکیل ستاد اقتصاد مقاومتی این بوده که کشور بتواند در برابر فشارها مقاوم شده و انعطاف لازم را داشته باشد و  مشکلات خود را حل کند.

وی بیان کرد: هر چند در این مسیر گامهای خوبی برداشته شده اما هنوز کار زیادی مانده است که باید با بسیج همه نیروها و امکانات انجام شود.

نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ‌متاسفانه در کسب و کار جایگاه خوبی نداریم و در میان ۱۷۰ کشور جهان در رده ۱۳۴ و در چشم انداز از میان ۲۵ کشور در رده ۱۸ هستیم که این وضعیت زیبنده ما نیست.

محمدی راه اندازی پنجره واحد برای تسریع در امور صنعتی و تولیدی را در قزوین مهم دانست و یادآورشد: همه دستگاهها باید حمایت از تولید را در دستور کار خود قرار دهند و تلاش کنند تا موانع را از راه سرمایه گذاران و تولیدکنندگان بردارند.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: توجه به ظرفیتها و مزیت های استان مهم است و همه باید کمک کنیم تا هر سرمایه گذاری که وارد استان شد احساس نکند مانعی دارد و پشیمان شود.

محمدی در خصوص دو طرح مهم مطرح شده در این جلسه که ساخت شهرک انرژی و تولید موتورهای سه سیلندر بود نیز گفت: این دو طرح می تواند چهره استان را متحول کند و مدیران لازم است برای اجرای آنها همراهی لازم را داشته باشند.

وی بیان کرد: باید بتوانیم علم را به محصول و ثروت تبدیل کنیم و استفاده از پژوهش و تحقیقات در این عرصه نیز ضروری است.