حمایت از طرح‌های اقتصاد مقاومتی موجب رونق تولید می‌شود

ابوالفضل یاری
پنج شنبه, آبان ۱, ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۰

حمایت از طرح‌های اقتصاد مقاومتی موجب رونق تولید می‌شود

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قزوین گفت: حمایت از طرح‌های اقتصاد مقاومتی موجب رونق تولید و اشتغالزایی در جامعه می‌شود و باید مدیران دستگاه‌های اجرایی استان توجه ویژه به این موضوع داشته باشند.

ابوالفضل یاری روز چهارشنبه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان که در استانداری قزوین برگزار شد، افزود: رویکرد دولت اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی است و کسانی که در این عرصه طرح‌هایی دارند باید مورد حمایت جدی قرار گیرند.

وی با اشاره به شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه، جذب حداکثر سرمایه‌گذاران را ضروری دانست و اظهار داشت: بروکراسی اداری موجب انصراف و دلزدگی سرمایه‌گذاران از عرصه تولید می‌شود و باید راه‌های جذب آنها را تسهیل کنیم.

یاری اضافه کرد: حمایت و همراهی از سرمایه گذاران، تولیدکنندگان و صاحبان صنایع موجب افزایش اشتغال و رونق چرخه تولید در استان خواهد شد و باید با تدوین ساز و کارهای مناسب مبتنی بر قانون، بستر فعالیت فعالان اقتصادی و بخش خصوصی را فراهم کرد.

ایشان در خصوص پروژه های اقتصاد مقاومتی افزود: این پروژه ها بعنوان پروژه های طلایی استان می‌تواند در اشتغال زایی، رفع چالش‌های این حوزه و در رونق تولید استان نقش داشته باشد و مدیران برای پیگیری این پروژه ها می بایست اهتمام ویژه ای داشته و مشکلات و چالش های مورد نظر مدیران اجرای این پروژه ها را بصورت خاص پیگیری نمایند.

دکتر یاری اضافه کرد: ۲۷ پروژه به کمک دستگاه‌های اجرایی و معاونت اقتصادی استانداری در بخش اقتصادی صنعت، کشاورزی، آب، برق، زیرساخت‌های شهرک های صنعتی، عمرانی، گردشگری و زیست محیطی به پیشنهاد استان در ستاد فرماندهی اقتصاد کشور به تصویب رسیده و عملکرد آن در سامانه نیپا بصورت ماهانه پایش می گردد. و اولویت استان به ثمر رسیدن این پروژه ها و انعکاس نتایج آن در رشد و توسعه اقتصادی استان است.

در این جلسه مصوباتی برای پیشرفت پروژه های اقتصاد مقاومتی ، سها صنعت آرتا، سبلان خودرو مایوان، قوای محرکه تیوان، آوین سرام البرزمهر، داخلی سازی ۴ محصول وارداتی، پایانه صادراتی اخذ گردید.