مانع زدایی و حمایت از سرمایه‌گذاری در دستور کار قرار دارد/هیچ گلخانه‌ای مشمول عوارض ساخت نمی‌شود

هدایت الله جمالی پور
شنبه, آبان ۱, ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۲

مانع زدایی و حمایت از سرمایه‌گذاری در دستور کار قرار دارد/هیچ گلخانه‌ای مشمول عوارض ساخت نمی‌شود

استاندار قزوین با تاکید بر اهتمام جدی و حمایت کامل جهت رفع موانع تولید در سطح استان گفت: مانع زدایی و حمایت از سرمایه‌گذاری در دستور کار قرار دارد.

هدایت الله جمالی پور  در جلسه اقتصاد مقاومتی استان افزود: حمایت همه جانبه از طرح‌های سرمایه‌گذاری و رفع موانع تولید از اولویت های توسعه‌ای استان برای تحقق شعار سال به عنوان راهبردی اساسی تولید در دستور کار قرار دارد.

وی با بیان اینکه در اجرای پروژه‌ها نباید بر اعتبارات دولتی تکیه کرد، اظهار داشت: جذب سرمایه گذار و انجام طرح هایی با اثرگذاری بالای که بتوانند مشکلی استان قزوین را حل کند باید اولویت باشد و در شمار پروژه‌های اقتصاد مقاومتی قرار گیرد.

جمالی پور حمایت از تولید و ظرفیت سازی درست با رویکرد توسعه پایدار را مهم و ضروری دانست و بر لزوم بهبود فضای کسب و کار، تسهیل اخذ مجوزها و حمایت از سرمایه‌گذاران تاکید کرد.

استاندار قزوین گفت: رهبر معظم انقلاب در سال‌های اخیر تأکیدات زیادی بر حمایت از تولید داشتند و تکلیف بزرگی را برای مدیران به ویژه بخش اقتصادی مشخص کرده اند و مانع زدایی و پشتیبانی از تولید یکی از وظایف ما در این عرصه است که باید به صورت جدی به آن بپرداریم.

وی با اشاره به اینکه کوتاهی در رفع موانع واحدهای تولیدی پذیرفتنی نیست، تصریح کرد: فعال سازی واحدهای تولیدی و صنعتی علاوه بر رونق تولید به ایجاد اشتغال پایدار کمک کرده و موجب ارتقای سطح معیشتی مردم می‌شود.

جمالی پور افزود: کاهش هزینه‌های سرمایه گذاری در تولید باید مورد توجه جدی قرار گیرد و تصمیمات در جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی باید به اشتغال و رونق اقتصادی در استان منجر شود.

مانع زدایی از سرمایه‌گذاری در قزوین در دستور کار قرار دارد
استاندار قزوین تاکید کرد: براساس مصوبه دولت سازه‌های گلخانه‌ای از پرداخت عوارض ساخت و ساز به شهرداری‌ها معاف هستند و هیچ گلخانه‌ای مشمول عوارض ساخت نمی‌شود.

وی خاطرنشان کرد: امروز در بحث گلخانه‌ها و حمایت از دامداری‌ها تصمیمات خوبی گرفته شد و قرار است کمیته‌ای به همین منظور شکل بگیرد و یک دستورالعمل برای حوزه گلخانه‌ها ابلاغ شود تا حمایت از بخش سرمایه گذاری گلخانه‌ای حاصلخیز در استان که از بین نرود و ما بتوانیم از خاک و آب بهتر استفاده کنیم و ارزش افزوده بهتری را رقم بزنیم

جمالی پور برلزوم استفاده از روش‌های نوین آبیاری در کشاورزی تاکید کرد و گفت: کشاورزان را باید به سمت آبیاری نوین و اصلاح الگوی کشت هدایت کنیم.

وی همچنین به نخاله ساختمانی اشاره و تصریح کرد: بحث بازیافت نخاله های ساختمانی در دنیا مورد توجه قرار دارد و ما نیز باید از این مهم در بحث اقتصادی استفاده بهینه داشته باشیم.

جمالی پور افزود: استفاده از نخاله‌ها ساختمانی ظرفیت خوبی در استان قزوین برای سرمایه گذاری وجود دارد و اهلیت یک سرمایه گذار تأیید شده و امروز دستور داده شد تا با سرعت مکانی مناسب که کمترین تهدید را برای سرمایه‌گذاری دارد انتخاب شود.

وی تاکید کرد: همه دستگاه‌ها کمک کنند تا سرمایه‌گذار بتواند با سرعت سرمایه‌گذاری کند.